Sveicam Skolēnu pils teātri 50 gadu jubilejā

2012.gada 17. un 20.aprīlī teātris Skolēnu pils teātra zālē atzīmēja savu jubileju ar vienu no nozīmīgākajām un skatītāju iemīļotākajām izrādēm – Dž.Rodari „Sīpoliņa piedzīvojumi”. Otrdien uz izrādi bija pulcējušies gan Skolēnu pils darbinieki, gan teātra audzēkņi un viņu vecāki. Teātri sveikt ieradās arī Valsts Jaunatnes Iniciatīvu centra, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta darbinieki un kaimiņi – Rīgas Centra Humanitārās vidusskolas teātra studija „Spogulis”. Pēc nospēlētās izrādes jaunajiem aktieriem bija jānopūš 50 svecītes par teātra nākamajiem 50 gadiem:-) Torti, kliņģeri un pīrādziņus bija sarūpējuši gan Skolēnu pils administrācija, gan Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Piektdien teātra jubileju atzīmēja teju 200 bijušie audzēkņi, kuri šoreiz ieņēma skatītāju vietas.Mūsu Skolēnu pils teātris ir dzimis 1962.gadā Rīgas Pionieru pilī. 1977.gadā vienīgais Latvijas skolēnu Tautas teātris sāk saukties savā jaunajā vārdā – „Zīļuks”. Sākotnēji teātris darbojas kā dramatiskais teātris, bet šodien tas apvieno ap 650 audzēkņus piecos teātros: teātra pamatsastāvs, teātra studija, leļļu teātris, kustību teātris, improvizācijas teātris.

Teātrī „Zīļuks” ir sapulcējies fantastisks pedagogu kolektīvs, starp kuriem lielākā daļa ir teātra bijušie audzēkņi. Kolektīvā ir draudzīga, radoša atmosfēra. Teātris ir ieguvis laureāta diplomus un augstas godalgas starptautiskos skolēnu teātru festivālos un konkursos Vācijā, Polijā, Holandē, Bulgārijā, Lietuvā, Francijā, Ukrainā, Krievijā. Daudzi audzēkņi šodien ir Latvijā pazīstami teātra un kino aktieri. Pašreizējie audzēkņi ir spēlējuši izrādēs, piedalījušies pasākumos gan uz Dailes teātra, gan Latvijas Nacionālā teātra, gan Latvijas Nacionālās Operas skatuves, LTV un LNT videofilmās un uzvedumos, kinofilmās.

Teātra slavenākās, audzēkņu un skatītāju iemīļotākās izrādes ir bijušas: „Punktiņa un Antons”, „Toto kaķu pilsēta”, “Sprīdītis”, „Brēmenes muzikanti”, “Nāc šurp”, „Mauglis”, „Kā ruksītis ciemos gāja”, „Pepija Garzeķe”, „Lolitas brīnumputns” un īpašās Ziemassvētku izrādes. Daudzās Rīgas skolas regulāri apmeklē teātra „Zīļuks” izrādes.

Sveicam visus teātra bijušos un esošos audzēkņus un skolotājus teātra 50 gadu jubilejā!

Iveta Freimane, Skolēnu pils direktora vietniece