Startējam Eiropas čempionātā!

Eiropas jauniešu orientēšanās čempionāta stafešu apbalvošana 16 gadīgo jauniešu grupā  –  augsto 5.vietu izcīnīja Latvijas komanda ar BJC Rīgas Skolēnu pils audzēkni A.Strazdiņu sastāvā

23.augustā Latvijas jauniešu izlase atgriezās no Lietuvas, kur no 20.līdz 22.augstam norisinājās Eiropas jauniešu čempionāts orientēšanās. Tajā piedalījās 376 jaunieši (vecumā no 15-18 gadiem) no 29 valstīm. Sacensību trijās dienas dalībnieki startēja 3 disciplīnās – garajā distancē, stafetē un sprintā. Sacensību organizatori meža distancēm (garā distance un stafete) piedāvāja tehniski sarežģītu un fiziski smagu apvidu, pārsvarā aizaugušu, krūmainu, ar lielām reljefa formām – netālu no Viļņas. Tas no dalībniekiem prasīja fizisku spēku un spēju saglabāt augstu koncentrēšanās spēju noguruma apstākļos. Sprinta distancei tika izvēlēts Viļņas vecpilsētas mazo ieliņu un pagalmu labirints.
Ar startiem Latvijas izlases sastāvā debitēja Skolēnu pils orientēšanās pulciņa audzēkne Aiga Strazdiņa, kura pirmo gadu startē 16 gadīgo meiteņu grupā. Garās distances vidus daļā, pieredzes un pārliecības trūkuma dēļ, Aiga izvēlējās drošākus, bet ilgākus ceļa variantus, kas, tomēr, ļāva uzrādīt cienījamu rezultātu debijas startā – 27.vieta no 88 dalībniecēm. Zelta un bronzas medaļas šajā distancē spēcīgajām Somijas sportistēm, bet sudraba medaļa Čehijas pārstāvei.
Stafetes sacensībās Aiga startēja trīs etapu komandas sastāvā (R.Dāboliņa, A.Strazdiņa, S.Lapiņa), veicot 2.etapu. 16 gadīgo meiteņu grupā startēja 21 komanda. Stabili un pārliecinoši startējot visām dalībniecēm, Latvijas komanda izcīnīja 5.vietu, kas vērtējams kā augsts un atzīstams rezultāts. Uzvarēja Somijas sportistes, aiz sevis atstājot Čehijas un Ungārijas jaunās sporta cerības. Ceturto vietu fiznišā „izrāva” Krievijas jaunietes, kuras par 2 sekundēm apskrēja Latvijas pārstāvi.
Sprints ir salīdzinoši jauna disciplīna, kas parasti norisinās pilsētvidē un prasa ļoti ātru ceļa variantu izvēli un pārvietošanās ātrumu. Gatavošanās sprinta sacensībām ir specifiska, ātrumi pielīdzināmi vieglatlētikai un ir sportisti, kuri specializējas tieši sprinta sacensībām. Jauniešu grupās šāda specializācija nav, tāpēc visi dalībnieki piedalās arī sprinta distancēs. Lai arī sprinta sacensībās ātrums pietrūka, A.Strazdiņa cīnījās godam un izcīnīja 57.vietu.
Lepojamies, ar mūsu audzēknes Aigas Strazdiņas izcīnīto 5.vietu Eiropā un turpināsim trenēties, jo ir kur tiekties!
Informācija – https://eyoc2021.lt/

Informāciju sagatavoja:

orientēšanās pulciņa vadītāja un skolotāja

Ieva Šusta