Starptautiskās sporta tūrisma sacensības „Akademija-2010”

Sacensības notika 5.-7. februārī, Akademijā, Kedaiņu rajonā, Lietuvā. Pirmajā dienā notika sacensību atlases kārta, pēc pirmās dienas starta dalībnieki kvalificējās A vai B grupā, otrajā dienā notika tūrisma sacensības individuālajā tehnikā, bet trešajā dienā atklāja komandu tehnikas sacensības.Sacensībās piedalījās Lietuvas un Latvijas sporta tūrisma pulciņu audzēkņi vecumā no 10 līdz 18 gadiem. Sacensībās tika pārstāvētas – 14 jaunākās grupas komandas, 20 vidējās grupas komandas, 19 vecākas grupas komandas. Šīs ir vienas no plašāk pārstāvētajām sacensībām dalībnieku ziņā. No Latvijas tika pārstāvētas – Rīgas Skolēnu pils komandas un Jelgavas „Remoss”. BJC „Rīgas Skolēnu pils” piedalījās ar 3 komandām un 2 individuālajiem dalībniekiem.

Sacensības aizvadītas kopsummā labi un vērtējamas pozitīvi. RSP  komanda vecākajā B grupā izcīnīja kopvērtējumā III vietu, un mūsu sacensību debitanti jaunākā grupa trešajā dienā izcīnīja II vietu, bet sacensību kopvērtējumā III vietu.

Tā kā Lietuvā apbalvo individuālajā tehnikā ar diplomiem līdz sestajai vietai, tad RSP audzēkņi tika ar pie diplomiem individuālajos startos. Prieks par pašiem mazākajiem mūsu sacensību debitantiem: Robertam Ozoliņa – 4. vieta jaunākajā grupā. Jāpiebilst, ka viņam šīs bija pirmās starptautiskās sacensības un otrās sacensības kopumā. Naurim Salnājam -6.vieta. Mazliet veiksmes pietrūka Zanei Rozītei, viņai vidējā grupā 4. vieta, sīvā cīņā un spēcīgā konkurencē Andrim Stepem – 4.vieta. Pie diplomiem netika, taču pozitīvi vērtējams rezultāts vēl vienam sacensību debitantam – Ilzei Švēdei jaunākajā grupā 7. vieta, kas priekš pirmajām sacensībām ir augsts rezultāts. 7. vieta arī Lainei Kalējai vecākajā grupā. Taču jāatzīst, lai sacenstos vēl augstākā līmenī pietrūkst tehnikas treniņu ziemā, jo zāle Pļavnieku ģimnāzijā, kur ir visas tehnikas iespējas, ir pieejama tikai vienreiz nedēļā.

Taču, liels prieks un gandarījums par audzēkņu paveikto. Un tas ir pozitīvs stimuls nākamajām sacensībām. Laba pieredze un izvērtējums, kas ir vājie posmi, ko jāuzlabo, lai varētu mērķēt vēl uz augstākiem rezultātiem.

Baiba Zāle, sporta tūrisma pulciņa skolotāja