Starptautiskās skolēnu un jauniešu tūrisma sacensības “Žigūnas kauss”

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” sporta tūrisma pulciņa audzēkņi un skolotāja Inga Liepiņa 10.-12.05.2024. piedalījās Starptautiskajās skolēnu un jauniešu tūrisma sacensībās “Žigūnas kauss”, kas notika Brazoles kempingā, Elektrēnu novadā, Lietuvā.

Sacensībās visjaunākā D grupā tika sasniegti visaugstākie rezultāti. Individuāli 2.vietu ieguva Eduards Kalniņš. D komanda tūrisma rallijā ieņēma 1.vietu, komandas tūrisma šķēršļu joslā – 2.vietu, kopvērtējumā paliekot 2.vietā (noteicošā komandu tūrisma tehnika). Vidējā B grupā visaugstāko vietu individuāli ieguva Sofija Kļimenko – 4.vieta. B grupai komandas rallijā negāja tik viegli un komanda ieguva 8.vietu no 13 komandām. Komandas tūrisma šķēršļu joslā tika iegūta 1.vieta, tomēr sacensību kopvērtējumā, saistībā ar neveiksmīgo ralliju, komanda no 13 komandu konkurencē palika 5.vietā.

Sacensības norisinājās 3 dienas, tajās kopumā piedalījās 39 komandas no Lietuvas, Ukrainas un Latvijas. Pirmajā dienā notika individuālā tūrisma šķēršļu josla, kura beidzās vēlā nakts stundā lielā dalībnieku skaita dēļ. Otrajā dienā notika tūrisma rallijs, kurā tika iekļauti tūrisma, orientēšanās un novadpētniecības uzdevumi. Sacensību trešajā dienā notika komandas tūrisma tehnika. Komandas tūrisma tehnikas distances bija līdzīgas kā individuālā šķēršļu joslā, ar dažiem papildus uzdevumiem.

Sacensībās bija liela konkurence. Analizējot tieši tūrisma ralliju, kurā visgrūtāk gāja B grupas komandai, tika secināts, ka vislielākais apgrūtinājums bija valoda. Tikai pašā sacensību trasē bija zināmi uzdevumi un vairāki sacensību organizētāju tiesneši nerunāja ne angļu valodā, ne arī krievu valodā, kas apgrūtināja sacensību godīgu konkurenci. Tomēr neskatoties uz to, gūta jauna, laba sacensību pieredze.

Sacensību organizators: Lietuvas neformālās izglītības aģentūra.