Starptautiskās sacensības kāpšanas sportā “ BOBE 2011”

2-3.aprīlī Ķīpsalas Izstāžu hallē izstādes „Atpūta un sports 2011” ietvaros, norisinājās ikgadējās starptautiskās kāpšanas sacensības “BOBE” (Baltic open boldering edition).

Sacensībās piedalījās sportisti no Krievijas, Lietuvas, Kaļiņingradas un Latvijas – to skaitā arī Rīgas Skolēnu pils audzēkņi.

Sacensības norisinājās dažādās vecuma grupās, amatieriem un profesionāļiem.

Pirmajā dienā norisinājās atlase, kurā vairāki pils audzēkņi uzrādīja labus rezultātus iekļūstot finālā starp labākajiem 8 Baltijas kāpējiem.

Fināls tāpat kā atlase bija grūts, kāpējiem bija jārāda savu meistarība, maršruti ne katram bija pa spēkam.Apsveicam jauno debitantu RSP sporta tūrisma audzēkni Miku Vaišļu, kas spēja iekļūt labāko astoņniekā ED grupas zēniem, pirms sevis atstājot citu pils audzēkni, kas spēja iekļūt sešiniekā – Nauri Salnāju, un lietuviešus, kas šoreiz izrādījās spēcīgāki. Taču, prieks arī par ED grupas meitenēm, kas pārstāvēja pili un uzrādīja labu sniegumu – Anna Jete Gauja un Ellija Paeglīte.

BC grupā meitenēm pili pārstāvēja 4 dalībnieces un spēja iekļūt finālā, kur iekļuva tikai 2 Latvijas pārstāvji. Labu sniegumu ar uzrādīja Annija Garbeža, Ieva Grauduma un Linda Toča. Finālā Ilgai Baumanei – 7. vieta.

F grupas sievietēm finālā iekļuva Aiga Briežkalne iegūstot 6. vietu.

Baiba Zāle, sporta tūrisma pulciņa skolotāja