Starptautiskais fotokonkurss „Veltījums autoram”

Starptautisko fotokonkursu „Veltījums autoram” organizēja Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departaments un Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils”. Konkursā piedalījās Baltijas valstu, Somijas, Vācijas un Baltkrievijas jaunie fotogrāfi. Konkursa darbus vērtēja starptautiska žūrija, kuras priekšsēdētājs bija Czech News Agency (Čehijas ziņu aģentūra) fotoredaktors Zdeneks Matoušeks. Viens no pazīstamākajiem žūrijas locekļiem bija aģentūras „Reuters” fotogrāfs Peters Joseks. Žūrijas sastāvā bija arī Latvijas pārstāvis – Latvijas Fotomuzeja direktore Maira Dudareva.

Žūrija izvēlējās labākos darbus, kuri tika vispirms izstādīti Latvijas Fotomuzejā, bet no 29.septembra tos varēs aplūkot Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā – Jaunatnes pilī. Izstādē būs redzami 36 darbi – 21 jaunā fotogrāfa veltījums 27 pagājušo laiku autoriem – māksliniekiem, rakstniekiem, fotogrāfiem, mūziķiem.

Izstādes kurators ir Rīgas Skolēnu pils fotopulciņa skolotājs, fotogrāfs Andris Kozlovskis, kurš īpaši atzīmēja jauno fotogrāfu meistarību fotodarbu veidošanā, kas met izaicinājumu skatītāja vizuālajai sapratnei un erudīcijai, īpaši spējai radīt asociāciju virkni.

Iveta Freimane, Skolēnu pils direktora vietniece
www.rsp.lv