Sporta tūrisma sacensības „Ošas kauss”

Skolēnu pils sporta tūrisma pulciņu audzēkņi piedalījās sporta tūrisma sacensībās „Ošas kauss”, kurš notika 01.-03.09.2009. Līvānu novada Rudzātu vidusskolas apkārtnē. Šogad sacensībās pārstāvēja liels komandu skaits katrā vecuma grupā, kā arī piedalījās komandas no Lietuvas.

Sacensību pirmajā dienā notika komandas tūrisma kontroles kombinētais pārgājiens, kurš sastāvēja no orientēšanās un tūrisma tehnikas uzdevumiem, kopgarums 9km. Šā pārgājiena ietvaros vienā no punktiem notika arī individuālās sacensības tūrisma šķēršļu joslā. Bet otrajā dienā notika komandas tūrisma šķēršļu josla. Vislabāk sacensībās veicās Rīgas Skolēnu pils vecākajai komandai (A grupa), kura izcīnīja gan pirmajā, gan otrajā dienā 1.vietu, līdz ar to arī 15 komandu konkurencē kopvērtējumā ieguva 1 vietu. Šogad šī komanda uz Rīgas Skolēnu pili atvedusi jau trešo pirmās vietas kausu! Bet individuāli 1.vietu ieguva mūsu audzēkne Linda Toča. Vidējai grupai neveicās tik labi, bet sacensībās guva labu pieredzi un vēlmi trenēties vairāk.

Šajās sacensībās arī pieaugušo grupā izveidojās liela konkurence (8 komandas, tai skaitā no Lietuvas). Rīgas Skolēnu pils sporta tūrisma pedagogi pirmajā dienā ieguva 1.vietu, otrajā 3.vietu un kopvērtējumā palika augstajā 2. vietā.

No sacensībām atgriezāmies pārguruši, bet ļoti apmierināti gan par sacensību organizēšanu, gan interesantajām distancēm, gan rezultātiem.

Inga Liepiņa, sporta tūrisma pulciņa skolotāja
Rīgas pilsētas interešu izglītības metodiskā centra metodiķe sporta jomā
www.rsp.lv