Sporta tūrisma pulciņa vasaras nometnes

Sporta tūrisma pulciņš pa vasaru cītīgi ir darbojies pedagogi ir noorganizējuši divas brīnišķīgas nometnes saviem audzēkņiem viena no tām bija slēgtā nometne „Veiklie tūristi” kura tika realizēta 2012.gadā no 2.jūlija līdz 8. jūlijam nometne norisinājās atpūtas bāzē „Kaupēna dzirnavas”, Zaļenieku pagastā, Jelgavas rajonā. Otrā nometne atklātā „4 vēji” tika realizēta no 8. augusta līdz 14.augustam Kempingā “Dzirnezers” , Carnikavas pagastā, Rīgas rajonā.

“Veiklie tūristi”

Nometnes laikā bērniem tika saplānots intensīvs treniņu grafiks tūrisma tehnikā un orientēšanās sporta veida, pēc aktīva treniņa pa dienu vakarpusē tika organizētas aktivitātes volejbola laukumā, kā arī tika veikti komandu veidojoši uzdevumi, lai saliedētu nometnes dalībniekus un veicinātu viņu sadarbības prasmes. Nometnes laikā vienu dienu tika rīkots pārgājiens uz Tērvetes dabas parku. Rūķīšu mežā satikām rūķi, kas pastāstīja par darba instrumentiem, kā arī paciemojāmies raganu ķēķi interesantas sarunas raisījās ar raganu, kura viesmīlīgi uzņēma savā mājā un cienāja mūs ar tēju. Nometnes beigās tika rīkotas sacensības sporta tūrisma tehnikā un orientēšanās sportā, kas ļāva uzzinātu kurš ir veiklākais un ašākais no nometnes dalībniekiem.

Nometnes beigās visi bija ieguvēji audzēkņi nedēļu cītīgi trenējās atkārtojas iegūtās zināšanas, kā arī apguva jaunas prasmes, kas noderēs gan turpmākajos treniņos, gan sacensībās. Pedagogi iepazina savus audzēkņu no cita rakursa, kas veicinās savstarpējo sapratni. Gan pedagogiem , gan audzēkņiem ļoti patika nometnes vieta tās atmosfēra, atrašanās pie dabas ārpus pilsētas kņadas un noteikti vēlas atgriezties vel reiz atpūtas bāzē “Kaupēna dzirnavās”.

“4 vēji”

Nometni caurvija leģenda, kura aizsākās 2009.gadā nometnē pie Lorupes, Siguldas pusē. Leģene par senu cilti “Lorupiešiem” un ļauno burvi. Burvi varēja uzvarēt tikai tad, kad bija atjaunots līdzsvars starp četriem elementiem, kuriem kopā piemīt liels spēks. Tie ir “Četri vēji”-4 vienlīdzīgi sadalītas komandas. No Lorupītes ļaunais burvis tika padzīts, bet “Baiļos”, Valmieras pusē turpinājās cīņa ar burvi arī šoreiz veiksmīgi tas tika padzīts. Nākošajā gadā cīņa turpinājās jau  Rīgas pusē “Mangaļsalā” sadarbojoties četriem lieliem spēkiem burvis veiksmīgi tika no tās vietas padzīts, bet tālu viņš netika apmetās pie Dzirnezera kur cīņa turpinājās. Vai šogad burvis tika padzīts! Grūti spriest to rādīs nākamais gads.

Nometnes laikā dalībnieki trenējās tūrisma tehnikā, kā arī ieguva un pilnveidoja savas prasmes orientēšanās sporta veidā un vakarā veica uzdevumus, kas stiprināja visus četrus elementus, lai veiksmīgi spētu cīnīties pret ļauno burvi. Nometnes laikā vienu dienu tika veikts pārgājiens, lai paša acīm apskatītu to vietu, kur Gauja ietek Rīgas Jūras līcī.

Nometnes norises laikā laika apstākļi nelutināja ar labiem laika apstākļiem, bet sporta tūrisma audzēkņiem tas neradīja grūtības nodarboties ar to kas ļoti patīk un padodas, galvenais pozitīva attieksme un vēlme darboties.

Lāsma Lūse,

sporta darba organizators,

sporta tūrisma pulciņa skolotāja