Sporta tūrisma nometne “Jautrā pika”

Skolenu pils sporta turisms 2012.12.26-30 sp-tur-nometneZiemas brīvlaiku Rīgas Skolēnu pils sporta tūrisma audzēkņi izmantoja lietderīgi, piedaloties nometnē Līgatnes vidusskolā.

Nometnes laikā dalībnieki apguva sporta tūrisma iemaņas un prasmes: virvju šķēršļu pārvarēšana un uzlikšana, orientēšanās, kā arī apguva slēpošanas prasmes, izmantojot Līgatnes dabas piedāvāto daudzveidību, kas gan slēpošanu, gan orientēšanos padarīja vēl aizraujošāku. Īstenojām vienu no nometnes galvenajiem mērķiem – sadarbības prasmju pilnveide, ar dažādu spēļu, rotaļu un uzdevumu palīdzību.Katru rītu nometnes dalībnieki sāka ar aktīvu rīta rosmi, dienas gaitā bija divi lieli treniņi, kas sevī ietvēra orientēšanos, slēpošanu un tūrisma tehniku, bet vakarā bija sporta spēles ar VFS treniņiem. Devāmies arī pārgājienā, un izmantojām lielisko iespēju, ko sniedz Līgatnes apkārtne, gan dabas daudzveidības ziņā, gan vēsturisko un apskates objektu iespējās. Pārgājiena laikā redzējām Gaujas atsegumus un gravas, bet galvenais mērķis bija Līgatnes bunkurs, kas atrodas Līgatnes rehabilitācijas centrā. Tas bija ļoti aizraujošs, jo domāto 40 min laikā tur pavadījām pusotru stundu. Neaizmirsām arī par svētku noskaņu un pirmajā vakarā sarīkojām “eglīti”, ar radošajām darbnīcām rotājumu izgatavošanā un ar senlatviešu Ziemassvētku tradīcijām. Pēdējā vakarā bija tradicionālās jauno tūristu iesvētības.

Nometne izdevās veiksmīga un daudzveidīga, neskatoties uz īso laika periodu, kas neļauj īstenot visu vēlamo. Taču, cerams, ka nometnē īstenotie treniņi palīdzēs turpmāko sacensību rezultātos.

Liels paldies jāsaka nometnes pedagogiem Ingai Liepiņai un Lāsmai Lūsei!

Protams arī dalībniekiem!

Uz tikšanos nākamajā nometnē:-)

 

Baiba Zāle, sporta tūrisma pulciņa skolotāja