Sporta tūrisma nometne „Četri vēji”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERASporta tūrisma pulciņam nometne ar nosaukumu „Četri vēji” tiek organizēta jau piekto gadu. Nometni caurvij leģenda, kura aizsākās 2009.gadā pie Lorupes, Siguldas pusē. Leģenda par senu cilti “Lorupiešiem” un ļauno burvi. Burvi varēja uzvarēt tikai tad, kad bija atjaunots līdzsvars starp četriem elementiem, kuriem kopā piemīt liels spēks un ļauno Burvi var padzīt un dabā iestājas līdzsvars. 2010.gadā “Baiļos”, Valmieras pusē, 2011.gadā „Mangaļsalā” Rīgas pusē, 2012.gadā „Dzirnezers” Carnikavas novadā. Šogad nometne notika Tukuma novadā, Tumes pagastā, atpūtas kompleksā „Sveikuļi”. Nometnē pavadījām 8 dienas.

Dzīvošana notika teltīs nodarbības tika vadītas brīvā dabā. Tika izveidotas tūrisma šķēršļu trasītes zemās virves (nogāzes, traverss, gaisa pārceltuve, purvs, paralēlās virves) un augstās virves (zalcings, slīpas gaisa pārceltuves, speleo, žumāru trasīte). Katrai vecuma grupai bija interesanti darboties un uzlabot savas iegūtās prasmes un zināšanas. Nometnes laikā tika iemācīti mezgli, bez kuriem tūrists nevar iztikt darbojoties šķēršļu trasītē. Tika organizētas orientēšanās nodarbības tuvākajā apkārtnē. Nometnes beigās tika rīkotas sacensības tūrisma tehnikā un orientēšanās sporta veidā un tika noskaidroti ašākie un veiklākie dalībnieki. Dalībnieki tika sadalīti grupās, lai cīņa būtu godīga un dalībniekiem būtu lielāks cīņas gars un gandarījums par uzrādīto rezultātu.

 

Nometnes laikā tika veikts pārgājiens no „Sveikuļiem” uz Jaunmoku pili. Gida pavadība uzzinājām pa Jaunmoku pili  vēsturi, dzirdējām daudz stāstu par mītošo spoku pilī. Apskatījām meža muzeju, kurā pastāstīja par zvēriem kas mīt mežos un kā senajos laikos tika organizētas putnu medības un izmēģinājām savas prasmes saziņā ar tā laika instrumentu tauri.

 

Sporta tūrista viena no svarīgajām sastāvdaļa ir maltītes pagatavošana. Šogad ēdienreizes gatavoja nometnes dalībnieki ar pedagogu uzraudzību un palīdzību. Ēdiens vienmēr labāk garšo ja tas tiek pagatavots uz īstas uguns un pašu ieguldītā darba.

 

Nometnes vakaros tiek spēlētas sporta spēles, komandu veidojoši uzdevumi un audzēkņu iemīļotākā spēle „Karogs” šī spēle tiek spēlēta katrā vasara tūristu nometnē. Nometnes pēdējā vakarā devāmies nakts pārgājienā apkārt Jumpravas ezeram. Tika aizliegts izmantot lukturīšu nācās iet mēnes gaismā un caur brikšņiem vajadzēja savā starpā sadarboties, lai pārgājiena laikā neviens netiktu traumēts un visi iznāktu ārā no meža. Nometnes beigās katrs audzēknis ir ieguvis jaunas vai nostiprinājis zināšanas tūrisma tehnikā, gan orientēšanās sportā, gan uzlabo sociālās prasmes ar vienaudžiem  un iemācas būt pastāvīgākiem.

 

Lāsma Lūse, nometnes vadītāja

BJC „Rīgas Skolēnu pils” sporta tūrisma pulciņa interešu izglītības skolotāja

www.rsp.lv

luselasma@inbox.lv