Sporta tūrisma audzēkņu panākumi

Latvijas kausa 3. posma sacensības sporta tūrismā „Oskara Kalpaka piemiņas kauss – 2023”, kurās piedalījās mūsu Sporta tūrisma pulciņa audzēkņi un skolotāja Inga Liepiņa notika 2023.gada 21.-22.oktobrī Zvirgzdes meža apvidū, Misā.

BJC “Rīgas Skolēnu pils” piedalījās ar 5 komandām, no kurām visveiksmīgāk nostartēja C grupa, kopvērtējumā iegūstot 2.vietu, bet B un A grupas kopvērtējumā ieguva 3.vietu. Individuāli C grupā 1.vietu ieguva Herberts Eglītis, bet B grupā 3.vietu Mārtiņš Vanags.

Sacensību pirmajā dienā notika sporta tūrisma kontroles kombinētais pārgājiens, kurā jaunākajām grupām bija jāveic ap 6 km, bet vecākās grupas veica līdz pat 20 km garu distanci ar 10-16 uzdevumiem. Distances bija interesantas, bet grūtas vēja un lietus dēļ. Tomēr visas komandas veiksmīgi finišēja.

Sacensību otrajā dienā notika individuālā un komandu šķēršļu joslas sacensības, kuras tika izvietotas netālu no Misas pamatskolas. Kopumā sacensībās piedalījās 26 komandas no Latvijas un Lietuvas.

Divu dienu sacensībās ar visu komandu nakšņošanu Misas pamatskola tika veicināta savstarpējā komandu biedru un iestāžu savstarpēja sadraudzība. Aktīvas diskusijas par sporta tūrisma tradīciju turpināšanu notika arī starp Latvijas un Lietuvas treneriem, tādējādi iezīmējot 2024.gada sacensību un semināru plānus.