Skolēnu pils viesos pie skolēniem Čehijā

Skolenu pils multiplikacija un kultures vesture 2012.12 Brno32012 gada nogalē BJC „Rīgas Skolēnu pils” Multiplikācijas un Eiropas kultūras vēstures pulciņi viesojās Brno (Čehija) skolā: Střední škola informatiky.

Skolas adrese: http://www.sosinformatikybrno.cz/

Ar Brno skolu mūs saista sena un laba draudzība. Pirms vairākiem gadiem strādājām pie viena eTwinning projekta: “3R’s Project: Recycle – Reuse – Reduce”. Projekta rezultāts bija lielisks – mēs ieguvām Eiropas Kvalitātes Sertifikātu: tas nozīmē, ka mūsu darbs ir atzīts visaugstākajā Eiropas līmenī!Vairāk par projektu:

https://sites.google.com/site/greenrcaps/

Tagad, kad pēc pēdējā projekta ir pagājis jau labs laiks, un mēs nolēmām – atkal jāsatiekas un jāpadomā par sadarbības atsākšanu 🙂 Mūsu projekta  partneri ir jau bijuši pie mums Rīgā, bet mēs braucām uz Brno pirmo reizi. Lai arī laiks bija auksts, sniegains un tumšs (kā jau īstā ziemā!) – mūs sasildīja Brno skolas draudzīgā atmosfēra un Ziemassvētku rotātā vecpilsēta 🙂 Brno bija patiešām tik skaista kā bijām iedomājušies, senatnes elpa leģendās, viduslaiku arhitektūra, tirdziņu krāšņums…

Mūsu tikšanās rezultāts būs jauns eTwinning projekts. Vienojāmies par projekta tēmu un izpildes gaitu. Lai cik labas būtu mūsdienās tik “advancētās” visādas tiešsaistes ierīces … nekas nav labāks par “dzīvu” tikšanos  … ceram, ka tiksimies atkal, bet šoreiz – kādreiz vasarā, kad Brno pilsētā notiks slavenais uguņošanas festivāls.

Mājupceļā iebraucām apskatīt Vīni, pieturējām vairākās Polijas pilsētiņās, lai  kopā izbaudītu  Ziemassvētku atmosfēru un iepazītu citu kultūru tradīcijas.

Multipikācijas un Kultūras vēstures skolotāja:  Tatjana Gvozdeva

Fotogalerija apskatāma:

www.rsp.lv