Skolēnu pils un Praktiskās estētikas skolas audzēkņi iekaro Augstos Tatrus

No 25.jūnija līdz 4.jūlijam veiksmīgi norisinājās unikāls sadarbības projekts starp Bērnu un jauniešu centru “Rīgas Skolēnu pils” un Mākslinieciskās jaunrades centru “Praktiskās estētikas skola”. Projekta mērķis bija sniegt iespēju gūt pieredzi un praktizēt klinšu kāpšanu kalnos un klintīs bērniem un jauniešiem no sporta tūrisma un klinšu kāpšanas pulciņiem. Daudzi no brauciena dalībniekiem sasniedza savas pirmās kalnu virsotnes un pirmo reizi izmēģināja dabiskās klintis, bet dažiem šī bija atkārtota iespēja likt lietā savas treniņu procesā gūtās prasmes un iemaņas.

Lai izbaudītu un gūtu baudījumu, ko sniedz kalni un klintis, nav jābrauc uz Alpiem, – pietiek aizbraukt uz 800 km tālajiem Polijas Augstajiem Tatriem, kur daba piedāvā unikālas iespējas un fantastiskus skatus. Mūsu nometnes vieta bija pierobežas pilsēta Zakapone, kas atrodas pie Tatru nacionāla parka.

Mazliet par sasniegto un pieredzēto:

  • Dolina Bialego, Sarnia skala, Staražuska dolina, Giewont (1895m vjl.) un lejā pa Dolina Maley laki
  • klinšu kāpšana Dolina Lejova
  • kāpšana Przełom Białki sektori Kramnica un Oblazowa

http://www.nowabiala.com/wspinaczka-w-przelomie-bialki/

  • akvaparka apmeklējuma nopelnīšana ar komandveidojošu aktivitāti: orientēšanās pilsētā ar uzdevumiem
  • iekštelpu kāpšanas centrs ”Avatars”, Krakova
  • Kuznica-Murowanec – Czarny staw (ezers) – ceļi dalījās (spēcīgākie devās uz virsotni pārējie baudīt citus skatus), Kostoliec – Swinicka pzelecz – Kasprowy wierc

 

Kā atzina visi brauciena dalībnieki, piedzīvotas daudz pozitīvas emocijas un gūta neaizstājama pieredze. Dalībnieki ar nepacietību gaida nākamo braucienu.

 

Paldies skolotājiem Lāsmai Lūsei no Skolēnu pils un Normundam Reinbergam no Praktiskās estētikas skolas par lielisko sadarbību un braucienu, kā arī visiem brauciena dalībniekiem par saturīgu piedzīvojumu.

 

Baiba Zāle,

Bērnu un jauniešu centru “Rīgas Skolēnu pils”

Sporta tūrisma pulciņa

Interešu izglītības skolotāja

www.rsp.lv

baiba_zale@yahoo.com