Skolēnu pils sporta tūristi iekaro Turcijas kalnus

Šogad daudzās maija brīvdienas izvērtās par lielisku iespēju Rīgas Skolēnu pils sporta tūrisma pulciņam doties mācību treniņa braucienā uz zemi, kurā ir „īstas” klintis – Turciju. Veselu nedēļu (29.04.-06.05.2012.) 15 dalībniekiem bija iespēja iepazīt gan dabīgas, gan mākslīgas kāpšanas sienas, kā arī iepazīt Turcijas kultūru. Izmantojot lidsabiedrības Turkish Airlaines pakalpojumus, ceļš līdz Turcijas galvaspilsētai Stambulai aizņēma nepilnas trīs stundas. Stambula pēc iedzīvotāju skaita ir lielākā pilsēta Eiropā, tomēr tas mums netraucēja ātri apgūt sabiedrisko transportu – tramvaji, dažāda veida autobusi, vilcieni, metro un noteikti jāpiemin jūras transports, kuru brauciena laikā izmantojām vismaz 16 reizes. Visu brauciena laiku dzīvojām jauniešu hostelī, kas atrodas vienā no Stambulas centriem, blakus Galatas tornim.

Brauciena laikā iepazinām un pārbaudījām savus spēkus trijās mākslīgās sporta kāpšanas zālēs, no kurām 2 bija bolderinga zāles (Boulderhane un Boulderistanbul) un viena augstā kāpšanas siena. Interesanti bija tas, ka augstā kāpšanas siena atrodas Stambulas lielveikala vidū (Olivium Climbing Avm) un tā ir visaugstākā mākslīgā kāpšanas siena Turcijā. Skolēnu pils audzēkņi, īpaši jau meitenes, izpelnījās apkārtējo skatītāju lielus aplausus.

Trīs dienas tika kāpts pa Turcijas „īstām” klintīm. Kāpšana notika Ballikayalar Nacionālajā parkā, kurš atrodas 70km no Stambulas centra. Parks līdzinas skaistam kanjonam, kurā pa vidu tek upe, gar malām skaistas klintis. Katru dienu tika kāpts cits kāpšanas sektors. Kopskaitā šajā apkārtnē ir vairāk par 80 dažādu grūtību maršrutu, 7-35m augsti. Secinājām, cik ļoti mums Latvijā pietrūkst kāds „klinšu gabaliņš”!

Pavisam nedaudz apskatījām arī Stambulas slavenākās vietas – Zilo mošeju, Sofijas katedrāli, Topkapi pili, Galata torni, Lielo un garšveilu tirgu. Kā arī Marmora jūrā apgājām apkārt vienai no četrām Prinču salām – Burgazada.

Neapšaubāmi tā bija lieliska pieredze gan sprota tūrisma audzēkņiem, gan arī visnotāļ interesanta pieredze pedagogiem plānojot, organizējot mācību treniņu izbraukumu Turcijā.

Inga Liepiņa,

Rīgas Skolēnu pils sporta tūrisma pulciņa skolotāja