Skolēnu pils panākumi Ventspils Jaunrades nama atklātajā radioelektronikas konkursā

Ar nākotni Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” radioelektronikas pulciņš vienmēr bijis draugos, tāpēc ar patiesu prieku sestdien, 7.februārī piedalījāmies Ventspils Jaunrades nama organizētajā atklātajā radioelektronikas konkursā, jo Ventspils, kā zināms, ir pilsēta ar rītdienu.

 

Šis konkurss bija īpašs ar to, ka dalībnieki startēja komandā, pie kam viens dalībnieks bija no jaunākās, otrs no vecākās grupas. Izveidot komandu nemaz nebija tik vienkārši. Pavisam piedalījās 17 komandas ar dalībniekiem no Jūrmalas, Talsiem, Kuldīgas, Jelgavas, Liepājas, Rīgas un viesiem no Klaipēdas (Lietuva).

 

Katrs dalībnieks veidoja savu shēmas daļu, un tikai savienojot kopā abu dalībnieku saliktās shēmas tika iegūta strādājoša iekārta- luksofora modelis jaunākajām komandām un skaitītājs ar distances vadību – vecākajām. Ja ierīce darbojās, dalībnieki saņēma papildus punktus. Vispilnīgāk tas izdevās abām Rīgas Skolēnu pils komandām, kas veidoja skaitītāja shēmu: Mārtiņam Jekimovam un Nikam Apenītim. Viņi ar 335 punktiem tad arī ierindojās 1.vietā. 2.vietā ar 176 punktiem arī Rīgas Skolēnu pils komanda – Kristiāns Micītis un Valters Šnē.

 

Uzsākot konkursu, katrai komandai vajadzēja prezentēt savu pulciņu. Bija gan video, gan uzstāšanās franču valodā, bet vislabāk novērtētas tika liepājnieku un Rīgas Skolēnu pils reālas konstrukcijas, kas darbojās.

Liepājniekiem tie bija dekori, savukārt mūsu audzēknis Mārtiņš Jekimovs prezentēja savu ZPD „Elektrības pārvade pa vienu vadu”, kura tehnisko daļu viņš pagatavoja pulciņā.

 

Dalībniekiem un skolotājiem bija iespēja apmeklēt arī planetāriju.

Paldies organizatoriem un atbalstītājiem, un gatavosimies nākamajam konkursam!

 

Informāciju sagatavoja:

Jānis Ozols – Ozoliņš, radiojanis@inbox.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

radioelektronikas pulciņa interešu izglītības skolotājs

www.rsp.lv

https://www.facebook.com/BJCRSP