Skolēnu pils jaunie radioelektroniķi sacensībās Lietuvā

skolenu pils radioelktronika2013.05.23 Vilnius2013-2Ar Sauli brauc arī Lietuvā, pie tam Saule tur ir pat spēcīgāka, jo tas ir tuvāk ekvatoram! Tā kā bijām uzaicināti uz sacensībām „Saule veža”, kas nozīmē- „Saule ved”,  paralēli Latvijas „Saules kausam”, gatavojamies arī braucienam uz Viļņu.Prasības mašīnām šajās sacensībās atšķīrās, tāpēc 23.maijā uz Viļņu brauca cita komanda-  ilggadējie Latvijas „Saules kausu” dalībnieki un savu reizi arī uzvarētāji – Artūrs Žoss, Dmitrijs Konons, Maksims Demčenko un Niklāvs Geižāns kopā ar Radioelektronikas un Radiovadāmo automodeļu pulciņa skolotājiem Jāni Ozolu-Ozoliņu un Armandu Cakulu.

Mašīnas tika gatavotas īpaši rūpīgi, katrs dalībnieks bija izvēlējies savu, no citiem nedaudz atšķirīgu konstrukciju. Obligāti bija tikai vienādi Saules paneļi un motori, ko nodrošināja organizatori.

Sacensības notika LITEXPO izstāžu centrā un mākslīgā apgaismojumā, jo  todien Saule bija aiz mākoņiem. Katrs dalībnieks saņēma sacensību krekliņu un cepurīti ar organizatoru –LINPRA un LMNSC logo. Sacensībās mašīnām bija tikai jābrauc, un rezultātus tūlīt varēja redzēt kopējā tabulā. Visveiksmīgākie izrādījās Dmitrijs un Niklāvs, kuri ieguva 3. un 4. vietu. Dmitrijs , protams, saņēma vēl  kausu un dāvanu karti par veseliem 100 Lt! Pārēji bija pirmajā desmitniekā (no 40 dalībniekiem). Satikām arī draugus no Viļņas, Kauņas un Šauļiem, ar kuriem esam tikušies citos konkursos.

Sacensības bija lieliski noorganizētas un noritēja raiti, pa starpām apmeklējām turpat blakus paviljonos esošās izstādes, piemēram „Elektrikiu Pavasaris”. Mūsu interesi piesaistīja arī lielisks robots ar piesūcekņiem darbībai uz sienas (griestiem).

Jānis Ozols-Ozoliņš

BJC „Rīgas Skolēnu pils” radioelektronika pulciņa skolotājs

www.rsp.lv