Skolēnu pils eTwinning projekts – viens no labākajiem Latvijā.

Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” Eiropas kultūras, televīzijas, multiplikācijas studijas pulciņu veidotais eTwinning projekts “Share your favorite latin quote” (dalies ar savu iecienītāko latīņu teicienu) – viens no 6 labākajiem pagājušā mācību gada projektiem!

 

Šī gada 7. oktobrī Rīgā, Spīķeru koncertzālē notika gadskārtējā Nacionālā eTwinning konference, kurā skolēni kopā ar skolotājiem prezentēja 6 labākos pagājušā mācību gada projektu īstenotājus. Starp tiem arī mūsu – Eiropas kultūras, televīzijas, multiplikācijas studijas pulciņu sadarbībā ar Spānijas, Francijas un Rumānijas klasiskās kultūras un vēstures klases audzēkņiem veidotais projekts.

 

Projekta “Share your favorite latin quote” mērķis bija radīt interesi un motivēt skolniekus iepazīt klasisko kultūru, izmantojot mūsdienu modernās iespējas – mobilās aplikācijas, mediju programmas un sociālos tīklus. Ideja – īsa un konkrēta: apvienot klasiskās latīņu valodas apmācības programmu ar mēdiju tehnoloģijām.

 

Projekta gaitā tīmekļa vidē skolēni meklēja latīņu teicienus, katrs izvēlējās vienu, savu izvēli pamatojot. Katrs skolēns individuāli izvēlēto teicienu ilustrēja pēc izvēles: kā zīmējums, animācija vai foto, izmantojot IKT rīkus, arī skaņas ieraksta rīkus. Gala produktu – skolēnu darbus, apkopojām Instagram sociālā tīkla kontā, kas veicināja pārskatāmību un ērtu sadarbību starp dažādu valstu skolēniem (komentāru iespēja). Mūsu projekts veicināja klasiskās kultūras iepazīšanu, radošās domāšanas un māksliniecisko iemaņu pilnveidi ilustrācijas mākslā un starptautiskas diskusijas praktizēšanu par Eiropas kopīgās pagātnes mantojuma tēmu.

 

Projekta mājas lapa: http://shareyourfavoritelatinquote.weebly.com/

 

Informāciju sagatavoja:

Tatjana Gvozdeva, tgvozdeva@edu.riga.lv

Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils”

Eiropas kultūras, televīzijas, multiplikācijas studijas pulciņu

Interešu izglītības skolotāja

www.rsp.lv

www.facebook.com (Bjc Rīgas Skolēnu pils)

www.youtube.com (kanāls Rīgas Skolēnu pils)