Skolēnu pils badmintonistes no Jamaikas atgriežas ar divām bronzas medaļām

Latvija spēcīgākās badmintonistes – Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” pārstāves Ieva Pope un Kristīne Šefere devās garā 2 nedēļu braucienā uz Jamaikas galvaspilsētu Kingstonu, lai piedalītos Jamaikas starptautiskajā badmintona turnīrā „Jamaica International 2015”.

 

Nokļūšana Karību jūras valstī nebija no vieglākajām. Vispirms bija lidojums Rīga – Amsterdama, tad tālāk uz Londonu, tad uz ASV – Maiami, un tikai tad meitenes ieradās Kingstonā. Jamaikas galvaspilsēta pārsteidza – graustu rajoni, nabadzība, dzeloņdrāšu žogi ap mājām, skolām, viesnīcām, veikaliem, ēstuvēm. Tomēr pozitīvo emociju bija daudz vairāk: +30….+40C siltums, sirsnīgie, atvērtie jamaikieši, regejs, augļi, tropu augi, jūra…

 

Turnīrs notika skatītāju pārpildītajā Jamaikas Tehnoloģiju Universitātes Alfreda Sangstera auditorijā. Sacensību dalībnieki bija ieradušies no Āzijas, Eiropas, Ārikas, Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas valstīm. Šīs bija ļoti svarīgas sacensības visiem, kas vēlās nākamgad startēt Olimpiskajās spēlēs.

 

Pirmajā sacensību dienā, 19.martā sacensību spēcīgākā badmintoniste čehiete Zuzana Pavelkova uzvarēju mūsu Ievu Popi 2 setos ar rezultātu 21-16, 21-14. Mūsu Kristīne Šefere uzvarēja turcieti Cemre Fere 3 setos ar rezultātu 15-21, 21-13, 21-14.

 

Otrajā sacensību dienā, 20.martā notika ne tikai nākamā sieviešu vienspēļu kārta, bet arī sākās sieviešu dubultspēles. Vispirms Kristīne uzvarēja 2.spēcīgāko Nikte Alejandra Sotomayor 3 setos ar rezultātu 18-21, 21-14, 21-15, tad tikai pēc pusstundas pārgurušajai Kristīnei kopā ar otru mūsu badmintonisti Ievu Popi bija jāstājas pretim Jamaikas spēlētājām Mikaylia Haldane, Christine Leyow, kuras tika uzvarētas 2 setos ar rezultātu 25-23, 21-12.

Trešajā dienā, 21.martā Kristīnei atkal bija 2 spēles. Diemžēl uzvarēja trešā specīgākā sacensību spēlētāja Ebru Tunali no Turcijas 3 setos ar rezultātu 21-9, 13-21, 21-11. Jau stundu vēlāk abas spēlētājas atkal stājās pretim viena otrai, tikai šoreiz sieviešu dubultspēlēs. Šī cīņa izraisīja milzīgu skatītāju interesi. Mūsu Kristīne un Ieva 1.setā zaudēja Turcijas spēlētājām Ebru Tunali un Cemre Fere ar rezultātu 12-21, 2.setā ar tādu pašu rezultātu mūsu meitenes uzvarēja, bet 3.setā, abām pusēm iegūstot punktu pie punkta, dramatiskā un saspringtā spēlē ar rezultātu 24-22 zaudēja mūsu meitenes.

 

Apsveicam Kristīni ar bronzas medaļām sieviešu vienspēlēs un sieviešu dubultspēlēs un Ievu ar bronzas medaļu sieviešu dubultspēlēs!

 

22.martā notika finālu izspēles. Turnīra medaļas sadalīja:

 

Vīriešu vienspēles

1.vieta Martin Giuffre (Kanāda)

2.vieta Emre Vural (Turcija)

3.vieta Howard Shu (ASV)

3.vieta Marius Myhre (Norvēģija)

 

Sieviešu vienspēles

1.vieta Ebru Tunali (Turcija)

2.vieta Zuzana Pavelkova (Čehija)

3.vieta Kristīne Šefere (Latvija)

3.vieta Ebru Yazgan (Turcija)

 

Vīriešu dubultspēles

1.vieta Rodolfo Ramirez / Solis Jonathan (Gvatemala)

2.vieta Emre Vural / Sinan Zorlu (Turcija)

3.vieta Tremar Barham / Shane Wilson (Ekvadora)

3.vieta Dakeil Jonathan Thorpe (Barbadosa) / Mitchel Wongsodikromo (Surinama)

 

Sieviešu dubultspēles

1.vieta Cemre Fere / Ebru Tunali (Turcija)

2.vieta Neslihan Kilic / Ebru Yazgan (Turcija)

3.vieta Ieva Pope / Kristīne Šefere

3.vieta Crystal Leefmans (Surinama) / Sabrina Scott (Barbadosa)

 

Jauktās dubultspēles

1.vieta Ramazan Ozturk / Neslihan Kilic (Turcija)

2.vieta Solis Jonathan / Nikte Alejandra Sotomayor (Gvatemala)

3.vieta Dennis Coke / Mikaylia Haldane (Jamaika)

3.vieta Willroy Miles / Katherine Wynter (Jamaika)

 

Pēc turnīra mūsu badmintonistes vēl vairākas dienas atpūtās un apskatīja gan Jamaikas leģendas – regeja karaļa Boba Mārlija muzeju, gan pabija pie Karību jūras, vietējo amatnieku tirgū, gan lielākajā Karību jūras valstīs Nacionālajā botāniskajā dārzā, gan Hope Zoodārzā, Emancipācijas parkā u.c.

 

Foto: Iveta Freimane

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Freimane,

Direktora vietniece, skolenupils@gmail.com

Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils”

www.rsp.lv, www.facebook.com/BJCRSP