Skolēnu pilij Latvijas čempiones orientēšanās sportā

2013.06.01-02 LR chemp1Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” panākumi Latvijas čempionātā orientēšanās sportā:

Sprinta distance

Zelta medaļa – Diāna Marta Ruka,

Sudraba medaļa – Elizabete Blūmentāle.

Garā distance

Zelta medaļa – Elizabete Blūmentāle,

Zelta medaļa – madara Brice,

Sudraba medaļa – Diāna Marta Ruka.

Šā gada 1.un 2.jūnijā Alūksnē norisinājās nozīmīgākās sacensības Latvijas orientieristiem – Latvijas čempionāts sprinta un garajā distancē. Sacensības ir kā atskaite par sagatavošanās posmā ieguldīto darbu un atspēriena punkts iekļūšanai  valsts izlases sastāvā startiem Pasaules Junioru un Eiropas jauniešu čempionātos. Sacensību apvidus un laika apstākļi bija pārbaudījums sportistu gribasspēkam un izturībai.

Latvijas čempionātos ar labiem rezultātiem ir startējuši Rīgas Skolēnu pils orientēšanās pulciņa audzēkņi. Sešpadsmitgadīgo meiteņu grupā sprinta distancē ļoti pārliecinoši zelta medaļu izcīnīja mūsu Diāna Marta Ruka. Sudraba medaļu izcīnīja Diānas treniņu biedrene Elizabete Blūmentāle. Garajā distancē tika veikta „rokāde” un Elizabete ar iespaidīgu pārsvaru (5 minūtēm) revanšējās Diānai – E.Blūmentālei zelta un Diānai Martai Rukai sudraba medaļa.

Orientēšanās pulciņa audzēknis Dāvis Dišlers nodemonstrēja Latvijas spēcīgākajiem orientieristiem, ka nākotnē ar viņu būs jārēķinās kā ar spēcīgu sportistu. Lai celtu savu meistarību (Zviedrija pasaulē ir orientēšanās lielvalsts) Dāvis šogad ir piedalījies Zviedrijas čempionātā ultragarajā distancē, izcīnījis bronzas medaļu. Zviedrijas noteikumi paredz, ka viena gada laikā nedrīkst oficiāli piedalīties vairāku valstu nacionālajos  čempionātos. Minētā iemesla dēļ sportists Latvijas čempionātā  startēja kā testa skrējējs – pirms sacensību dalībniekiem un ārpus konkurences. Neskatoties uz šīm papildus grūtībām, Dāvis sprinta sacensībās Elites grupā uzrādīja rezultātu, kas atbilda 3.vietai, bet garajā distancē 20 gadīgo junioru grupā – 2.rezultātu. Minētie rezultāti garantē Dāvim vietu valsts izlasē startam Pasaules Junioru čempionātā, kas jūlijā norisināsies Čehijā. Nestartējot sprintā, garajā distancē 5.vietu junioru grupā izcīnīja Ivars Kļaviņš.

Iepriecinoši rezultāti arī astoņpadsmit gadīgo meiteņu grupā – čempiones titulu garajā distancē izcīnīja mūsu audzēkne Madara Brice.

Apsveicam sportistus un novēlam viņiem panākumus arī turpmāk!

Informāciju sagatavoja:

Ieva Šusta, BJC „Rīgas Skolēnu pils” orientēšanās sporta pulciņa interešu izglītības skolotāja

www.rsp.lv

http://www.ozonsok.lv/

Foto:

Diāna Marta Ruka – Latvijas čempione sprintā un 2.vietas ieguvēja garajā distancē.

2013.06.01-02 LR chemp1