Rīgas Skolu muzejs svin 15 darbības gadus

2016.gada 28.decembrī Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” telpās ar nelielu kora „Accolada” apsveikuma koncertu sākās jauka tikšanās – atskats Rīgas Skolu muzeja tapšanas un 15 darbības gadu vēsturē. Turpinājumā Muzeja telpās draudzīgā gaisotnē pie kafijas tases tika izstaigāti atmiņu ceļi un taciņas.

Pateicoties bijušajiem un tagadējiem darbiniekiem, draugiem un atbalstītājiem, sabiedrības atbalstam un daudzajiem liecību, burtnīcu, grāmatu, žetonu, skolas formu un daudzu citu skolas  priekšmetu dāvinātājiem,  Muzejā ir iespēja iepazīt skolas dzīvi 8 gadsimtu garumā. „Galvas gabalu iekalšana” Domskolas klasē, glītrakstīšana uz šīfera tāfelītes „Cara laika” klasē, sarežģītais skolēna ceļš caur vairāku varu un režīmu skolai 20.gadsimtā – tas ir tikai neliels ieskats šodienas muzeja darbā. Muzeja darbinieki regulāri veido un nodod skatītāju vērtējumam daudzas izstādes, stiprina sadarbību ar citiem muzejiem Latvijā un Eiropā, piedalās starptautiskās konferencēs, iesaistās Rīgas Skolēnu pils vēstures izpētē.

 

Rīgas Skolu muzejs tiek pilnveidots, kļūst modernāks un ieņem stabilu vietu kā Rīgas skolu vēstures apkopotājs, saglabātājs, pētnieks un popularizētājs.

 

Aicinām ikvienu atbalstīt Muzeju ar savām atmiņām, fotogrāfijām, skolas lietām, jo Rīgas Skolu muzejs – tāpat kā Rīga – vēl tiek celts, un tā krājumu varam bagātināt ikviens.

 

Informāciju sagatavoja:

Jāzeps Imants Vikšers, skolumuzejs@inbox.lv

Rīgas Skolu muzeja vadītājs