Rīgas Skolēnu pils/Rīgas Pionieru pils Orientēšanās sekcijai (pulciņam) – 50

Jā, tieši pusgadsimts apritējis, kopš Rīgas Skolēnu pilī (kādreiz Rīgas Pionieru pilī) radās jauns pulciņš – orientēšanās. Ar orientēšanās sportu šajos gados nodarbojušies un „saslimuši” nesaskaitāmi bijušie un esošie audzēkņi, par ko, noteikti, nenovērtējams un milzīgs „paldies” jāsaka ilggadējai Pils orientieristu dvēselei Rusinam Vilkam.

Lai atzīmētu šo nozīmīgo jubileju, 20.augustā Orientēšanās klubs „Ozons” organizēja RSP/RPP -50 veltītas orientēšanās sacensības, kur laipni aicināti bija visi bijušie un esošie orientēšanās pulciņu audzēkņi un darbinieki. Rudenīgs lietus sacensību rītā sagaidīja gan organizatorus, gan dalībniekus Cēsu rajona Melturu apkārtnē. Tomēr, tas nebija spējis nobiedēt, apmēram, 60 izturīgākos un drosmīgākos orientēšanās entuziastus, no kuriem, dažiem  šīs sacensības bija atkalatgriešanās  „meža stadionā” pēc daudzu gadu pārtraukuma.

Jubilejas pasākuma otrā daļa norisinājās Drabešu internātpamatskolā, ar kuru lielākajai daļai dalībnieku saistās dažādas atmiņas. Daudzu gadus Drabeši bija orientieristu nometņu norises vieta, atmiņā tika atsauktas gan vēsturiskās rīta rosmes apkārt skolai, gan sauļošanās uz durvju jumtiņa, gan aukstie ziemas vakari, kas tika pavadīti svecīšu gaismā, jo elektrība taupības nolūkos tika atslēgta jau plkst.20.00 vakarā, gan …. Kā vienmēr, rūpīgi sagatavojies bija Rusins Vilks, kurš bija atvedis līdzi fotogrāfijas un citus interesantus materiālus par kopā pavadītajiem gadiem, kā arī iepriecināja klātesošos ar interesantiem atgadījumiem, kas piedzīvoti daudzajos izbraukumos. Tika vērpti atmiņu pavedieni, izrunātas šā brīža aktualitātes, dejots un patīkamā atmosfērā atzīmēta nozīmīgā jubileja.

Ieva Šusta, Rīgas Skolēnu pils orientēšanās pulciņa trenere

Fotogalerija aplūkojama Skolēnu pils mājas lapā