Rīgas Skolēnu pils skolotāja kopā ar sportisti Santu Vilku izdod grāmatu „Kāpšanas sports. Teorija un prakse”.

Ar patiesu prieku un lepnumu uzņēmām ziņu, ka mūsu – Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” sporta tūrisma pulciņa skolotāja Inga Liepiņa kopā ar sportisti Santu Vilku ir sarakstījušas grāmatu „Kāpšanas sports. Teorija un prakse”. Grāmatas prezentācija notika vakar, 2020.gada 8.janvārī Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā.

Beidzot arī Latvijā, latviešu valodā ir grāmata, ar kuru iepazīstoties jebkurš var sākt pareizi nodarboties ar kāpšanas sportu. Kāpšanas sports ir kļuvis par olimpisko sporta veidu un 2020.gada Olimpiskajās spēlēs tas pirmo reizi debitēs kā pilnvērtīgs olimpiskais sporta veids. Grāmatā ir apkopota mūsu skolotājas Ingas Liepiņas daudzos gados iegūtā treneres pieredze ar audzēkņiem, pasniedzējas pieredze Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā un Ingas Vilkas sportistes pieredze.

Kāpšanas sports ir samērā jauns sporta veids, kas ir atdalījies no tādiem sporta veidiem kā alpīnisms un klinšu kāpšana. Tas ir strauji attīstījies un guvis atzīstamu popularitāti. Ar kāpšanas sportu var nodarboties Rīgas Skolēnu pils sporta tūrisma pulciņā (http://www.rsp.lv/sports-un-turisms/sporta-turisms/).

Foto: Māra Vilciņa.

Informāciju sagatavoja:

Iveta Freimane, ifreimane4@edu.riga.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Direktora vietniece

www.rsp.lv

www.facebook.com (Bjc Rīgas Skolēnu Pils)

www.youtube.com (kanāls – Rīgas Skolēnu pils)