Rīgas Skolēnu pils „Mūzikas pavasaris” aicina Rīgas iedzīvotājus un viesus uz 18 koncertiem

No 16. aprīļa līdz 26. maijam dažādās Rīgas pilsētas koncertzālēs izskanēs Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” tradicionālā „Mūzikas pavasaris” 18 koncerti. Aicinām visus Rīgas iedzīvotājus un viesus apmeklēt „Mūzikas pavasari”! Atnāciet – noteikti nenožēlosiet!

2016.04.14-26 Muzikas pavasaris-veltits RSP 75g-afisha(1)

Pasākums notiks jau deviņpadsmito gadu pēc kārtas. Šogad plašā koncertu ciklā būs iespēja dzirdēt interesantus koru un instrumentālo kolektīvu koncertus, redzēt latviešu un cittautu dejas, ritmoplastikas priekšnesumus. Īpaši jāatzīmē Akordeona dienas, kuras, pateicoties ansambļa „Opuss” vadītājas Karolīnes Vancānes aktivitātei, izskanēs jau astoto gadu. Tajās kā piedalīsies Latvijas un ārzemju: Minskas (Baltkrievija), Maskavas (Krievija) un Klaipēdas (Lietuva) jaunie akordeonisti un mūziķi.

1998. gadā Skolēnu pils mūzikas pedagogiem radās ideja pavasarī prezentēt klausītājiem visu Rīgas Skolēnu pilī apgūto mācību gada laikā. Pirmajā gadā tas vainagojās ar vienas dienas plašu koncertu, kurā visi muzikālie kolektīvi piedalījās ar savam programmām. Palielinoties kolektīvu kvalitatīvai attīstībai, augot programmu dažādībai un sarežģītībai, kā arī klausītāju interesei, „Mūzikas pavasaris” izvērsušās plašumā.

Skolēnu pils vienmēr ir lepojusies ar saviem muzikālajiem kolektīviem, kuri ar ievērojamiem panākumiem koncertē gan mūsu valstī, gan arī aiz tās robežām. Katru mācību gadu dažādās ar mūziku saistītās jomās savas zināšanas papildina vairāk nekā 1000 audzēkņu, kuri darbojas 16 dažādu novirzienu kolektīvos. Lai šie bērni un jaunieši varētu vispusīgi attīstīties un iegūt nepieciešamās zināšanas, ar viņiem nodarbībās strādā 30 erudīti pedagogi, kuri ir izstrādājuši apmācības autorprogrammas. Mācību gada laikā katrs kolektīvs iestudē vairākas koncertprogrammas.

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Freimane, skolenupils@gmail.com

Direktora vietniece

Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils”