„Rīgas Skolēnu pils MŪZIKAS DIENAS-2013”

2013.04.13-20 Muzikas dienas afisha_Page_1No 13. līdz 30.aprīlim dažādās Rīgas pilsētas koncertzālēs izskanēs Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” tradicionālo Mūzikas dienu 17 koncerti. Pasākums notiks jau piecpadsmito gadu pēc kārtas. Ieeja uz visiem koncertiem ir bezmaksas.

Šogad plašā koncertu ciklā būs iespēja dzirdēt interesantus koru un instrumentālo kolektīvu koncertus. Īpaši jāatzīmē Akordeona dienas, kuras, pateicoties ansambļa „Opuss” vadītājas Karolīnes Vancānes aktivitātei izskanēs jau trešo gadu. Tajās kā īpašie viesi piedalīsies Sanktpēterburgas (Krievija) bajānistu orķestra solistu ansamblis.

1998. gadā Skolēnu pils mūzikas pedagogiem radās ideja pavasarī prezentēt klausītājiem visu Rīgas Skolēnu pilī apgūto mācību gada laikā. Pirmajā gadā tas vainagojās ar vienas dienas plašu koncertu, kurā visi muzikālie kolektīvi piedalījās ar savam programmām. Palielinoties kolektīvu kvalitatīvai attīstībai, augot programmu dažādībai un sarežģītībai, kā arī klausītāju interesei, „Mūzikas dienas” izvērsušās plašumā.

Skolēnu pils vienmēr ir lepojusies ar saviem muzikālajiem kolektīviem, kuri ar

ievērojamiem panākumiem koncertē gan mūsu valstī, gan arī aiz tās robežām. Katru mācību gadu dažādās ar mūziku saistītās jomās savas zināšanas papildina vairāk nekā 1000 audzēkņu, kuri darbojas 16 dažādu novirzienu kolektīvos. Lai šie bērni un jaunieši varētu vispusīgi attīstīties un iegūt nepieciešamās zināšanas, ar viņiem nodarbībās strādā 30 erudīti pedagogi, kuri ir izstrādājuši apmācības autorprogrammas. Mācību gada laikā katrs kolektīvs iestudē vairākas koncertprogrammas.

Aicinām visus Rīgas iedzīvotājus un viesus apmeklēt Mūzikas dienas! Atnāciet – noteikti nenožēlosiet!

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Direktora vietnieks Valdis Egle

www.rsp.lv, skolenupils@gmail.com

2013.04.13-20 Muzikas dienas afisha_Page_1 2013.04.13-20 Muzikas dienas afisha_Page_2