Rīgas Skolēnu pils meiteņu kora „RĪGA” 30 gadu pastāvēšanas jubileja

2013. gada 2. martā Rīgas Skolēnu pils meiteņu koris „Rīga” Latvijas Universitātes Lielajā aulā atzīmēja savas pastāvēšanas 30 gadadienu. Kora dibinātājā un vadītāja līdz pat šodienai ir ievērojamā latviešu kora diriģente GUNTA MALĒVICA.

1983. gadā Rīgas Skolēnu pilī ieradās jauna perspektīva mūzikas pedagoģe ar ideju par meiteņu kora veidošanu. Tā savācot Rīgas skolu dziedāt gribošās meitenes tika izveidots koris, kurš savas pastāvēšanas laikā ir izaudzis par ievērojamu un nozīmīgi dziedošu vienību ne tikai skolu jaunatnes vidū, bet arī spēj mēroties spēkiem ar labākajiem sieviešu koriem.

Mūsdienās kori darbojas četras koncertēt spējīgas grupas, sākot no pašiem mazākajiem pirmskolas dziedātājiem, sākumskolas kora līdz pamatsastāvam gan 5 – 8 klašu gan vidusskolas kora. Meitenēm, kuras ir beigušas izglītības iestādes ir lieliska iespēja turpināt dziedāšanas tradīcijas G. Malēvicas izveidotajā Rīgas kamerkorī.

2. martā skatītājiem bija liels gandarījums iepazīt visas šīs koncertējošās grupas. Koris gribēja klausītājus iepazīstināt ar dažādu kora pastāvēšanas laika posmu mūziku, skaņdarbiem no dažādām koncertprogrammām. Bez kora muzicēšanas klausītājus priecēja arī meiteņu duets, kurš ir izveidojoties sekmīgi sadarbojoties ar kora vokālu pedagoģi Aiju Smiltēnu. Koncerta apmeklētājus priecēja arī kora kormeistares Evijas Lācgalves sniegums.

Kora koncerts bija pozitīvā nozīmē milzīgs emocionāls pārdzīvojums katram tā apmeklētājam. Mēs novēlām meiteņu kamerkorim „Rīga”, tā harizmātiskajai diriģentei Guntai Malēvicai un pedagoģēm Evijai Lācgalvei un Aijai Smiltēnai vēl daudz radošu sasniegumu savā turpmākajā pastāvēšanā.