Rīgas Skolēnu pils meiteņu kamerkoris „Tonika” atzīmēs 50 gadu jubileju ar krāšņu koncertu

30. oktobrī plkst. 16.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Raiņa bulvāri 19, Rīgā,  notiks bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”  meiteņu kamerkora “TONIKA” 50 gadu jubilejas koncerts “Ceļš, kas sauc…”! Koncertā līdzās trīs kora grupām (studija, meiteņu koris un kamerkoris) piedalīsies arī viesmākslinieki – Goran Gora, Uģis Roze, Mārtiņš Ruskis, Mārtiņš Zilberts, Zanda Mališeva un Zane Goiževska, kā arī instrumentālā grupa Māra Vitkus vadībā. Koncerta mākslinieciskā vadītāja un diriģente Inga Cimiņa, kormeistare Laila Lineja un vokālā pedagoģe Annija Stradiņa.

2016.08 Tonikas kopbilde-Kemeru purvs-Foto Didzis Grodzs

„Dziesmas ceļš, mīlestības ceļš, uzdrošināšanās ceļš, sirds ceļš. Ceļš, kas liek kvēlot, skriet līdz apvārsnim, pat tad, kad ir nogurums, ikdienas steiga vai laika trūkums. Šis ceļš vienmēr sauc un liek iet uz priekšu, pat, ja nav saskatāms kur tas ved, jo katra „Tonikas” dziedātāja zina, ka pat nezināmajā radīs jaunus profesionālus izaicinājumus, emocijām bagātus muzikālus piedzīvojumus un to unikālo atmosfēru, kas iegūstama tikai ejot šo ceļu, kas sauc”, tā par gatavošanos jubilejai un koncerta vadmotīva izvēli „Tonikas” mākslinieciskā vadītāja Inga Cimiņa.

Koncerta I daļa veidota no latviešu un ārzemju komponistu darbiem, kas bijuši nozīmīgi pēdējos piecos kora darbības gados, savukārt II daļa sastāvēs no šī gada jubilāra un kora darbībā ļoti nozīmīga komponista – Imanta Kalniņa dziesmām, kas bijušas kora repertuārā kopš pagājušā gadsimta 70. gadiem, kā arī no jauna ienākušas repertuārā kora radošo nometņu programmās. Koncerts būs iespēja kā kora jaunatklājējam, tā ilgam draugam kopīgi sajust, baudīt skaistu mūziku, doties vienā virzienā – pa Tonikas ceļu.

Par kori:

BJC “Rīgas Skolēnu pils” kamerkoris “Tonika” dibināts 1966. gadā. Kora repertuārā ir gan garīgā, gan laicīgā mūzika no renesanses laikmeta līdz mūsdienām, kā arī latviešu un cittautu mūzika. Aktīva ir kora koncertdzīve gan Latvijā, gan ārzemēs. “Tonika” regulāri piedalās koncertos, festivālos un konkursos Čehijā, Vācijā, Austrijā, Slovēnijā, Šveicē, Francijā un Itālijā. 2014. gadā koris ieguva  augsto sesto vietu sieviešu kamerkoru kategorijas čempionu konkursā 8. pasaules koru olimpiādē, 2015. gadā sasniedza Zelta diploma statusu koru konkursā Slovākijā, savukārt 2016. gadā koncertēja festivālā Francijā. Labus rezultātus “Tonika” uzrāda arī vietējās koru skatēs, piedaloties gan Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos, gan Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

Biļetes uz koncertu „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv. Bērniem līdz 7 g.v., neaizņemot papildus sēdvietu, ieeja bez maksas.

Informāciju sagatavoja:

Santa Vancāne

Meiteņu kamerkoris „Tonika”