Rīgas Skolēnu pils koklētāju ansamblim „Austriņa” – 1.vieta Latvijas koklētāju ansambļu skatē

1.jūlijā Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē starp Latvijas labākajiem koklētāju ansambļiem 1.vietu koklētāju ansambļu skatē jeb „kokļu karos” ieguva BJC „Rīgas Skolēnu pils” koklētāju ansamblis „Austriņa” (vadītāja Iveta Tauriņa, skolotājas Indra Nasteviča un Andra Rebiņa).

Koklētāju ansamblis „Austriņa” izpildīja „Maģais dancis” Viļņa Salaka apdarē un divas latviešu tautas dziesmas ansambļa vadītājas Ivetas Tauriņas  apdarē. Pirmo no tām – „Man atnāca Jāņu diena”, soliste Kaiva Ornika, vijoles solo Jeļizaveta Medvedeva (abas „Austriņas” audzēknes). Otrā tautas dziesma „Es nopinu vainadziņu” bija speciāli rakstīta konkursam un bija pirmatskaņojums.Visus koklētāju ansambļus vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija Latvijas, Lietuvas, Igaunijas mūzikas autoritātes.

„Austriņa” bija vienīgā Rīgas un arī visas Latvijas interešu izglītības iestāžu pārstāve, Skolēnu pils koklētājas bija arī pašas jaunākās skates dalībnieces.

„Austriņas” vadītāja Iveta Tauriņa: „Tas ir milzīgs sasniegums mums kā interešu izglītības iestādes pārstāvjiem blakus mūzikas skolu audzēkņiem, profesionāliem mūziķiem. Ir jābūt ļoti lielam gribasspēkam, darbaspējām, neatlaidībai. „Austriņā” mēs nevienam audzēknim atzīmes neliekam, pie mums nāk tie, kas paši to vēlas. Jā, bija ļoti, ļoti grūti. Zvērīgs darbs un režīms, bet esam ārkārtīgi gandarīti.”

 

BJC „Rīgas Skolēnu pils”  XXV Dziesmu un XV Deju svētkos pārstāv:

Koklētāju ansamblis „Austriņa” (vadītāja Iveta Tauriņa),

Folkloras kopa „Kokle” (vadītāja Dina Liepa),

Teātris „Zīļuks” (režisore Laura Paegle),

Meiteņu kamerkoris „Tonika” (diriģente Inga Cimiņa),

Koris „Accolada” (diriģente Oksana Čerkasova),

Austrumu deju studija „Yallar” (skolotāja Jūlija Goldobina),

Tautas deju ansamblis „Uguntiņa” (mākslinieciskā vadītāja Gita Ūdre).

 

Tiekamies svētku koncertos un pasākumos!

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Freimane,

BJC ‘Rīgas Skolēnu pils” direktora vietniece

skolenupils@gmail.com

www.rsp.lv