Rīgas Skolēnu pils izrādes Vērmanes dārzā 7.jūlijā

Izrādes tiek spēlēta XI Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku ietvaros pasākumā “Burtiski burvīgs burziņš Vērmanes dārzā”.

plkst.18:00 teātra „Zīļuks” izrāde „SPRĪDĪTIS” pēc A.Brigaderes lugas „Sprīdītis” motīviem

Izrādes ilgums – 40 min
Ieteicamā mērķauditorija – vecāki ar bērniem vecumā no 4 – 13 gadiem
Ieeja – bezmaksas
Muzikāla, plastiska un vizuāli iespaidīga izrāde ar Im.Kalniņa mūziku no kino filmas „Sprīdītis”. Izrādē kopā ar teātra „Zīļuks” aktieriem piedalās arī milzīgas lelles – maskas – Milzis Lutausis, Velns, Vēji un daudzi citi iemīļoti un labi zināmi A.Brigaderes lugas varoņi.
Rīgas Skolēnu pils teātrī „Zīļuks” izrāde „Sprīdītis” pirmo reizi tika iestudēta 1993.g., bet toreizējais teātra audzēknis Ronalds Neilands atveidoja galveno lomu Rīgas Kinostudijas filmā „Sprīdītis”.
Režisore – Laura Paegle
Kustību režisors – Māris Koristins
Māksliniece – Ieva Lapiņa
Leļļu māksliniece – Anda Raņķe
Repetitore – Madara Juška-Grundberga
plkst.19:00 Kustību teātra izrāde „Pasaciņa”

Izrādes ilgums 15 min
Izrāde paredzēta bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem
Ieeja – bezmaksas

 

Tas ir stāsts par to, kas notiek tad, kad dzejolis ievijas krāsainā sapnī, kurā nokļūst arī meitene, kas meklē ceļu atpakaļ uz mājām. Vienīgi… vai tiešām gribas atgriezties?
“Idejas ir gaisā, mūzikā, dzejā, un daudz, daudz kur citur. Taču ideja par „Pasaciņu” bija paslēpusies… multfilmā. Vienā no neparastākajām, emocionālākajām un arī mīļākajām bērnības filmiņām. Tā nu Rozes Stiebras zīmētā, Aspazijas apdzejotā, Zigmara Liepiņa komponētā un Mirdzas Zīveres iedziedātā animācijas filma „Sēd uz sliekšņa pasaciņa”, kļuva par iedvesmu kustību izrādei…
Izrāde tapa kā mozaīka – gabaliņu pa gabaliņam, manā idejas un sajūtu „rāmītī”, kārtojot iekšā audzēkņu pašu veidotu horeogrāfisko materiālu. Tāpēc „Pasaciņa” ir mūsu visu kopdarbs, kas ir unikāls, neatkārtojams, jo sevī ietver katra dejotāja personīgo kustību fantāziju un sajūtu par sapņiem.”
Režisore – Madara Juška-Grundberga
Kustību asistente – Liene Stepena
Repetitore -Annija Belogrudova

 

Plkst.19.20 TDA “Uguntiņa” un teātra “Zīļuks” deju izrāde „Dvēselīte”
Izrādes ilgums – 18 min
Izrāde paredzēta – jauniešiem un pieaugušajiem
Ieeja – bezmaksas
Grupas “Iļģi” latviešu tautasdziesmu muzikālā interpretācija un mazo dejotāju sniegums liks aizdomāties par mūžīgām vērtībām.
Režisore – Liene Stepena