Rīgas Skolēnu pils audzēkņi piedalās kāpšanas sporta festivālā „Tramantāna” Krievijā

No 18. līdz 21. martam pirmo reizi Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” sporta tūrisma pulciņa audzēkņi piedalījās kāpšanas sporta festivālā „Tramantāna” Sanktpēterburgā, Krievijā.

Festivāls notika bolderinga disciplīnā – īsi, grūti maršruti pa mākslīgi veidotu kāpšanas sienu. Šajā disciplīnā uzvar tas dalībnieks, kurš 2,5 stundu laikā ir izkāpis vairāk maršrutu. Kāpšanas sporta festivāls „Tramantāna” ir slavens ar to, ka vienlaicīgi pulcē daudz kāpšanas sporta iesācējus, daudz profesionālus kāpējus, kā arī kāpējiem ir iespēja izmēģināt spēkus uz 50 kāpšanas maršrutiem, kas ir gandrīz 3 reizes vairāk kā tradicionālās kāpšanas sporta sacensībās.

Festivālā piedalījās 18 dalībnieki no Rīgas Skolēnu pils, kas bija arī vienīgie festivāla pārstāvji no Latvijas. Lielajā konkurencē 2.vietu ieguva Jekaterina Koževņikova, bet augsto 6.vietu – Aleksandra Grigorjeva. Vīriešu konkurencē visaugstāko vietu no Latvijas ieguva Dāvids Zakrevskis – 10.vieta. Dalība festivālā deva jaunu pieredzi gan pašiem dalībniekiem, gan arī treneriem. Ticu, ka šajās dažās dienās bērni un jaunieši sekmējuši ne tikai savu sportisko iemaņu pilnveidi, bet arī guvuši lielāku motivāciju turpmākiem treniņiem un sportiskai izaugsmei.

 

Sanktpēterburgā pavadītās 2 dienas bija ļoti piesātinātas. Pirmā diena tika pavadīta festivālā „Tramantāna”. Bet otrajā dienā tika kāpts „Dinamo” bolderinga zālē, kā arī iepazinām pašu Sanktpēterburgas pilsētu.

 

Paldies par finansiālo atbalstu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam. Paldies mūsu šoferim Vilnim Bureņam.

 

Informāciju sagatavoja:

Inga Liepiņa, Inga.Liepina@Lspa.lv

Sporta tūrisma pulciņa interešu izglītības skolotāja