Rīgas Skolēnu pils atzīmēs 75 gadu jubileju

75_logoBērnu un jauniešu centrā “Rīgas Skolēnu pils” 2016. gads pasludināts par 75 gadu jubilejas gadu – visi „Rīgas Skolēnu pils” kolektīvu un pulciņu pasākumi tiks atzīmēti šajā zīmē, tāpat organizētas vairākas izstādes, kas veltītas „Rīgas Skolēnu pilis”, grāmatas „Atmiņu zibšņi” izdošana, Mūzikas dienas, kā arī “Rīgas Skolēnu pils – 75” jubilejas koncerts „Neviens sapnis nav par mazu”, kas 20. februārī izskanēs Lielajā Ģildē. Koncertā roku rokā ar „Rīgas Skolēnu pils” audzēkņiem un skolotājiem cilvēka un iestādes stāstu veidos mūziķis Goran Gora, kas jau vairākus gadus sadarbojies ar „Rīgas Skolēnu pili” un tās kolektīviem.

Ikdienā “Rīgas Skolēnu pils” īsteno vairāk nekā 65 dažādas interešu izglītības programmas gandrīz 4000 bērniem un jauniešiem vecumā no 3 līdz 25 gadiem. Sākotnēji „Rīgas Skolēnu pils” (agrāk Pionieru pils) atradās tagadējās Rīgas pils telpās un jau kopš dibināšanas ir bijusi viena no vadošajām un lielākajām interešu izglītības iestādēm Rīgā. “Rīgas Skolēnu pils” ir ne tikai brīvā laika centrs, bet arī izglītības iestāde, kas māca bērniem un jauniešiem atbildību pret savu darbu, mērķtiecīgu darbošanos, pilnveidošanos, kā arī norāda, ko tas prasa, lai būtu veiksmīgāks, pozitīvāks un laimīgāks, darot to, kas patīk. “Rīgas Skolēnu pili” pārstāv vairāki Latvijā un pasaulē pazīstami amatierkolektīvi, kā arī sporta un mākslas nozares audzēkņi, kas guvuši pasaules mēroga sasniegumus. Nenovērtējams ir arī pedagogu ieguldījums un augstā profesionālā kompetence, sagatavojot audzēkņus konkursiem un sacensībām.

Atzīmējot nozīmīgo jubileju, „Rīgas Skolēnu pils” organizē dažādus pasākumus, kas atspoguļo tās daudzpusīgo darbību un norāda, cik nozīmīga tā ir lielai daļai sabiedrības. 5. februārī pl. 16.00 „Rīgas Skolēnu pils” svētku zālē tiks atklāta vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstāde, 19. februārī – „Rīgas Skolu muzeja” izstāde „Ar Skolēnu pils vārdu pasaulē”, kur varēs iepazīties ar „Rīgas Skolēnu pils” sadraudzību ar citām pasaules valstīm, ikviens bijušais, ilggadējais “Rīgas Skolēnu pils” pedagogs tiek gaidīts uz pasākumu 26. februārī, lai kopā atcerētos un dalītos ar savām atmiņām, pavadīto laiku „Rīgas Skolēnu pils” (pieteikšanās līdz 12. februārim pa e-pastu dace.lazdina@intereses.lv.), tāpat šī gada rudenī notiks grāmatas „Atmiņu zibšņi” atvēršanas svētki, kur apkopotas bijušo un esošo audzēkņu un pedagogu sajūtas, iespaidi un atmiņas par pavadīto laiku „Rīgas Skolēnu pils”. Stāstus apkopojusi ilggadēja „Rīgas Skolēnu pils” darbiniece un patriote Ināra Jankovska.

Kā viens no nozīmīgākajiem un grandiozākajiem jubilejas pasākumiem gaidāms koncerts „Neviens sapnis nav par mazu”, kur kopā ar tādiem „Rīgas Skolēnu pils” kolektīviem, kā koklētāju ansamblis „Austriņa”, folkloras kopa „Kokle”, teātri „Zīļuks”, TDA „Uguntiņa”, deju studiju „Dzintarjūra”, koriem „Tonika”, „Rīga”, „Accolada”, karatē pulciņu u.c. vienosies mūziķis Goran Gora, kas vēstīs par lieliem un maziem sapņiem, kas galu galā piepildās un dzīvo mūžīgi, tāpat ka „Rīgas Skolēnu pils”. Koncerta režisore – vairāku Skolu jaunatnes un Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku pasākumu ideju autore un režisore Inga Cipe.  Biļetes uz koncertu pieejamas „Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās.

Visa gada garumā „Rīgas Skolēnu pils” kolektīvi un pulciņi piedāvās daudzveidīgus pasākumus, atzīmējot šos svētkus, kuros aicināts iesaistīties ikviens, kas „Rīgas Skolēnu pili” sauc par savām otrajām mājām vai tikai iepazīst to. Svinēsim svētkus kopā!

 

BJC „Rīgas Skolēnu pils” RIIMC

Pilsētas pasākumu koordinatore

Santa Vancāne

santa.vancane@gmail.com

+371 29385226