Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs izdevis Daces Putānes, bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” Pirmsskolas vecuma bērnu izglītošanās centra „Mazais prātnieks” vadītājas un skolotājas grāmatu “Rīga bērna acīm”

Grāmata ir ilgi gaidīts notikums daudziem interešu izglītības skolotājiem, jo tas būs lielisks palīgs ikdienas darbā ar bērniem. Grāmatā atrodami ne tikai stāsti par Rīgu no bērnu skata punkta, bet arī dažādi radoši uzdevumi, ko bērniem pildīt grupās, kopā ar skolotājiem, kā arī vecākiem.

Grāmatai tapt palīdzējuši “Mazā prātnieka” bērni, daloties ar savām sajūtām par Rīgu, kā arī zīmējot un no dažādiem materiāliem veidojot Rīgas ēkas. Grāmatas dzejoļi un stāsti atklāj Rīgas vēsturi, aicinot rīdziniekus aizdomāties, ka bērnu actiņas redz pilsētu citādāk. Stāstus košākus dara gan bērnu veidotie darbi, gan Riharda Gailiša, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņa, ilustrācijas un grāmatas dizains.  Grāmatas veidotāji domājuši arī par dabai draudzīgām idejām, tā drukāta uz otrreiz pārstrādāta papīra.

 

“Rīga bērna acīm” ir grāmatas “Daces ideju grāmata mazajiem prātniekiem” 2.daļa, kuras tapšana aizsākās Rīgas kultūras galvaspilsētas gadā ar izpētes projektu, kam sekoja bērnu darbu  izstāde.  Pirmajā D.Putānes grāmatā lasītāji varēja iepazīties ar idejām darbam ar 2 līdz 4 gadus veciem bērniem, savukārt šajā grāmatā piedāvātie darbiņi ir sarežģītāki – tos varētu veikt 5 līdz 10 gadus veci bērni.

 

Grāmatā ir apkopotas 12 tēmas, katra veidota no 4 daļām – stāsta daļas, dzejoļa, praktiskā darba un prāta uzdevuma. Grāmatā gan mazs, gan liels lasītājs varēs atrast savai sirdij ko tīkamu – dažādi atjautības un radošie uzdevumi, lai ikvienam būtu interesanti iepazīt Rīgu bērna acīm.

Grāmata tapusi ar Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamenta un Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra atbalstu.

 

Grāmatas atvēršana notika, 22. maijā, plkst. 13:00 bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” Svētku zālē.

 

Raksta autors: http://www.satori.lv

 

Foto: Iveta Freimane