Reinis Grende izcīna divas 5. vietas pasaules junioru čempionātā

Rīgas Skolēnu pils orientierists Reinis Grende pagājušajā nedēļā izcīnīja divas 5. vietas pasaules junioru čempionātā velo orientēšanās, ka arī palīdzēja Latvijas komandai finišēt pirmajā sešiniekā stafešu sacensībās.  Latviju pārstāvēja Reinis Grende, Ēriks Gruzde (Veselava) un Atis Heinols (Valmiera). Kā atzina Reinis Grende, tad pirms čempionāta nosprausto mērķi par vienu top6 rezultātu ir izpildījis trīskārši un ir priecīgs par sasniegtajiem rezultātiem, kas devuši pamatīgu atspērienu pilnvērtīgam sagatavošanās periodam ziemā, lai nākamgad veiksmīgi ielauztos pieaugušo konkurencē.

   

Pasaules junioru čempionāta rezultāti kopumā:

Sprints Vidējā dist. Stafete Garā dist.
Reinis Grende 5 19 6 5
Ēriks Gruzde 14 31 34
Atis Heinols 50 56 B-2

Reiņa Grendes komentārs par garo distanci: Pēc stafetes jutos noguris, tāpēc pirms garās vakarā ļoti laicīgi aizgāju gulēt, jo šķita, ka garajā būs iespējas uzrādīt ļoti labu rezultātu. Jau vidējā distancē jutu, ka nevaru pabraukt tik ātri, cik brauca uzvarētāji, bet nebeidzās spēki braukt savā ātrumā. Pēc garās kvalifikācijas spriedu, ka mans ātrums varētu būt gana labs. Starta sarakstā biju ticis gana labā vietā. Bez ļoti stipra braucēja aizmugurē, bet ar noķeramu braucēju priekšā.

Startēju kopā ar stiprāko Igaunijas braucēju Tonis Erm, kas startā vēl uzdeva asumu. Pirmie etapi bija standarta „kvadrātiņi” pa stigām, kurus braucu gana ātri, bet ar domu, ka jāsaglabā vēss prāts, jo iegriešanās nepareizajā stigā maksās daudz. Pēc 4. punkta distance aizgāja pa tanku poligonu, kas bija gana interesants apvidus. Līdzenas, braucamas, jo ciets segums, pļavas, tanku bedres un bīstami grāvji. Uz 5. punktu braucot kā reiz ielidoju sīkā grāvī, kas kartē nebija zīmēts un gandrīz salauzu riteni un pārsitu riepu, bet pēcāk nopētot – tikai izbīlis un nebūtiski skādējumi. Braucot uz 7. punktu pirmo reizi ieraudzīju distancē krievu, kurš startēja 3 minūtes pirms manis. Vēlāk redzēju viņu etapā uz 10. punktu, bet pārāk tālu, lai ātri noķertu. Etapi uz 9. un 10. punktu bija tādi, kādus es sagaidīju, pirms starta pārdomājot, ar ko vēl mūs varētu ungāri pārsteigt, jo labākais variants ir taisnais. Velo orientēšanāš tas nav biežš atgadījums, bet Ungārijā tā jau bija norma.

Pēc 10. punkta distance pagriezās pilsētas virzienā. Pēc 13. punkta distance jau gāja tikai pa ceļiem. Distances otrā daļa mazajā kartē, jau bija formalitāte, lai varētu finišēt pilsētas centrā, bet tik un tā uz pēdējo punktu vēl dabūju uzmīt 30m augstu kāpumu, kas prasīja visus spēkus. FInišēju kā 4., bet aiz manis vēl startēja daudzi spēcīgi, tāpēc tajā brīdī bija dalītas emocijas – labs starts, bet citi stiprāki. Kamēr atguvu elpu, finišā jau iebrauca grupas uzvarētājs, kas arī startēja pēdējais. Tas nozīmēja, ka esmu 5.

Visi Rezultāti
Visas videoreportāžas
Visu distanču RouteGadget

Video: