Radioelektronikas pulciņš piedalās „Saules kausā 2013”

Skolenu pils radioelektronika 2013.05.18 Saules kauss12013.gada 18.maijā Ķengaraga ielā 8 notika jau 6.Latvijas Saules kausa pasākums. Šogad to organizēja Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts sadarbībā ar Tīro tehnoloģiju klasteri CleanTechLatvia. No pašiem Saules kausu pirmsākumiem tajos aktīvi  piedalās arī Rīgas Skolēnu pils Radioelektronikas pulciņa audzēkņi. Šogad konkursa nolikumā lielāka vērība tika pievērsta darbam komandās, bija arī prasība pēc vienotas formas dalībniekiem un video par mašīnu tapšanas gaitu, bija arī teorētiskais tests.  Ar prieku centāmies šis prasības izpildīt. Video RSP Solar, ko kopā ar citiem var redzēt portālā Youtube,  uzņēmām Skolēnu inovāciju konferencē „Mācies no dabas”, kurā vadījām mācību darbnīcu par Saules enerģijas izmantošanu transportam.

Pavisam no RSP piedalījās 15 audzēkņi ar 5 mašīnām. Divas komandas ieguva pirmās vietas Nestandarta ātruma un spēka klasēs. Mašīnas, kuras neatbilda sacensību nolikumam varēja veikt paraugdemonstrējumus.

Saules Kauss 2013  bija labi noorganizēts, un arī Saule šoreiz neslēpās aiz mākoņiem, bagātīgi apgādājot visus braucamrīkus ar enerģiju. Pasākumā varēja vērot un  ar ūdeņradi darbināmu   mašīnu, reālu radiovadāmu auto un lidmodeļu  modeļu paraugdemonstrējumus un pat – cept desiņas  spoguļa fokusā!

Visi dalībnieki saņēma balvas no konkursa sponsoriem, meitenēm bija īpašās balvas no L,Oreal. Visi dalībnieki bija priecīgi un apmierināti. Paldies organizatoriem un uz redzēšanos nākamgad.

Jānis Ozols-Ozoliņš, radioelektronika pulciņa skolotājs

www.rsp.lv