Radioelektronikas pulciņš ar panākumiem atgriežas no konkursa Ventspilī

Ar nākotni Rīgas Skolēnu pils radioelektronikas pulciņš vienmēr bijis draugos, tāpēc ar patiesu prieku 5.februārī piedalījāmies Ventspils Jaunrades nama organizētajā 3. atklātajā radioelektronikas konkursā, jo Ventspils, kā zināms, ir pilsēta ar rītdienu. Šis konkurss ir īpašs ar to, ka dalībnieki startē komandā, pie kam viens dalībnieks ir no jaunākās, otrs no vecākās grupas. Mūsu komandas ieguva godpilno 1.vietu vecākajā grupā un 3.vietu jaunākajā grupā.

 

Pavisam konkursā piedalījās 17 komandas no Lielvārdes, Jūrmalas, Talsiem, Kuldīgas, Jelgavas, Liepājas, Rīgas un Klaipēdas (Lietuva). Katram dalībniekam bija jāveido sava shēmas daļa, un tikai savienojot kopā abu dalībnieku saliktās shēmas, tika iegūta strādājoša iekārta- LED vadības modulis jaunākajām komandām un līmeņa indikators ar infrasarkano distances vadību – vecākajām. Ja ierīce darbojās, dalībnieki saņēma papildus punktus. Vecākajā grupā vispilnīgāk tas izdevās mūsu komandai – Mārtiņam Jekimovam un Valteram Šnē, jo konkursa līmenis ir augsts un uzdevums šogad bija grūts.

 

Pirms konkursa notika arī pulciņu elektronikas darbu izstāde. Dalībniekiem un skolotājiem bija iespēja apmeklēt arī planetāriju un Ventspils Augstskolu, kura tiešām ir ļoti mūsdienīga. Augstskolas Kosmisko sakaru centrā īsu brīdi pat izdevās dzirdēt reāli lidojoša satelīta telemetrijas datus. Tas ilga 8 minūtes, jo satelīti un citi sīki kukainīši jāķer ātri – viņi noskrien 7 kilometrus sekundē…

 

Konkurss notika augstā līmenī un draudzīgā gaisotnē, paldies organizatoriem un atbalstītājiem, un gatavosimies nākamajam konkursam!

 

Informāciju sagatavoja:

Jānis Ozols – Ozoliņš,

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Radioelektronikas pulciņa interešu izglītības skolotājs