Pulkveža O.Kalpaka piemiņai un Lāčplēša dienai veltītajā tūristu pārgājiens un sacensības

BJC „Rīgas Skolēnu pils” sporta tūrisma audzēkņi piedalījās O.Kalpaka piemiņai un Lāčplēša dienai veltītajā tūristu pārgājienā un sacensībās, kuras norisinājās Madonas novadā Praulienas pagastā. Sacensības rīkoja Madonas Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību, Madonas novada Praulienas pagastu un LJSTF. Sacensību svinīga atklāšana no tika O.Kalpaka dzimtajās mājās „Liepsalās”. Visus sacensību dalībniekus viesmīlīgi uzņēma Praulienas pamatskolā.10.novembrī notika individuālās tūrisma sacensībās, kurās RSP audzēkņi A- grupā  Linda Toča ieguva 1.vietu,  B-grupā Kristīne Apsēna  ieguva 2. vietu un  Matīss Ziedonis ieguva 3.vietu.

Pēc individuālajiem startiem komanda uzreiz devās pārgājienā. Pārgājiena laikā bija jāveic dažādi tūrisma tehnikas uzdevumi, kā, piemēram, ugunskurs, baļķa mešana pāri grāvim, nogāzes uzlikšana, ievainotā transportēšana un citi. Distanci grūtāku padarīja arī laika apstākļi un orientēšanās tumsā, kas vairākām komandām sagādāja grūtības un pirms finiša izstājās.

RSP A- grupā dalībnieki Linda Toča, Annija Grebeža, Ieva Grauduma un Mārtiņš Kacēns sīvā konkurencē ar Misas vidusskolas komandu izcīnīja 2 vietu.

RSP un LSPA apvienotā komanda distancē saskaroties ar grūtībām un novērtējot savas spējas izstājās no cīņas par godalgotajām vietām un palika 6. vietā.

RSP B- grupas dalībnieki Kristīne Apsēna, Antra Kacena, Matīss Ziedonis un Martiņš Ziedonis ieguva 6. vietu.

11.novembrī sacensību dalībnieki Lāčplēša dienā godinot brīvības cīnītājus Vistiņlejas kapos nolika ziedus brīvības cīnītāju piemiņas vietā  un J.U.Āboliņa atdusas vietā. J.U.Āboliņš vairākus gadus rīkoja un vadīja šis sporta tūrisma sacensības.

Lāsma Lūse, sporta tūrisma pulciņa skolotāja

www.rsp.lv