Prieks ir izstarot un izdalīt. /Z.Mauriņa/

Šie vārdi patiesi un spilgti raksturo Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” meiteņu kamerkori “Tonika”. Arī 2018. gads korī iesācies darbīgi un priecīgi. Mūsu kolektīva vidējās vecuma grupas ansamblis ar panākumiem piedalījās Rīgas vokālās mūzikas konkursā “Balsis 2018”. Konkursa I. kārtā, kas norisinājās 14.februārī Rīgas Raiņa 8. vakara (maiņu) vidusskolā, iegūstot  I. pakāpes diplomu un 45,98 punktus. Tas bija augstākais rezultāts starp Rīgas pilsētas Centra rajona vokālajiem ansambļiem, tādēļ tikām izvirzīti uz konkursa II. kārtu. Tā norisinājās 12.martā Bērnu un jauniešu centrā “Laimīte” jau sīvākā konkurencē, jo uz II. kārtu izvirzīti tikai paši labākie. „Tonika” ieguva labāko rezultātu Rīgas pilsētā B grupā – 44,98 punkti. Ļoti priecājamies par paveikto.

 

Paldies visām meitenēm un skolotājām Annijai Stradiņai, koncertmeistarei Annai Berklāvai. Īpašs paldies skolotājai Irīnai Rebhūnai, kura uzrakstīja mums divas latviešu tautasdziesmu apdares “Jūriņ’ prasa smalku tīklu” un “Baltaitiņa jūru brida”.

 

Nekas nevar būt skaistāks par došanas prieku, tādēļ kopā ar kora vecākās grupas meitenēm nolēmām katru mēnesi dodies apciemot kādu sociālās aprūpes centru un aizvest gaidāmo Dziesmu svētku noskaņu. Tā 31. janvārī devāmies uz Valsts Sociālās aprūpes centra “Rīga” filiāli “Jugla”, kurā mitinās neredzīgi cilvēki. Šī bija ļoti emocionāli piepildīta tikšanās gan mūsu klausītājiem, kas koncerta noslēgumā dziedāja mums līdzi Mārtiņa Brauna dziesmas “Mīla ir kā uguns” un “Saule, Pērkons, Daugava”, gan arī pašām meitenēm, kas nevarēja valdīt aizkustinājuma asaras.

 

Arī otra mūsu viesošanās Valsts Sociālās aprūpes centra “Rīga” filiālē “Ezerkrasti”, kas norisinājās 28.februārī bija sirsnīgas atmosfēras pilna. Koncerta noslēgumā saņēmām skaistus pašdarinātus apsveikumus un pateicības rakstu no centra direktores Valentīnas Maļcānes.

 

Jau šo sestdien, 17.martā kora šīs sezonas nozīmīgākais starts  – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru skate.  Lai mums kopīgi viss izdodas!

 

Inga Cimiņa, inga.cimina@intereses.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Meiteņu kamerkora “Tonika” interešu izglītības skolotāja

http://www.kamerkoristonika.lv