Prakse noslēgusies

Šodien noslēdzas prakse četriem studentiem no Vācijas. Vācijas praktikanti iepazina Bērnu un jauniešu centru “Rīgas Skolēnu pils” un praktiski darbojās Pirmsskolā “Mateja skoliņa” un Monterosi bērnu māja.

Iegūta pieredze pirmsskolas programmu apguvē gan caur kristīgo mācību, gan caur montesori praksi: valodu apguvē, vācu valodas ciparu skaitīšanā, pavasara sagaidīšanā, kopā ar bērniem stādīti augi puķu podos un celti sniegavīri no pavasara sniega.

Jaunieši bija pārsteigti par to, ka pie mums ir bērnu un jauniešu centri, kur bērni pēc skolas mācībām var nākt un pavadīt savu brīvo laiku. Izbrīnīja arī tas, ka pie mums bērnudārzā bērni guļ pusdienas laiku, pie viņiem tā nav.

Papildus jaunieši pabijuši Kuldīgā, Liepājā, Daugavpilī, Cēsīs, Siguldā, Jūrmalā, Mangaļsalā, ļoti patika Cēsu pils komplekss, kurā ar viduslaiku sveču lukturīšiem izstaigātas mūra kāpnes, iejūtoties seno laiku atmosfērā, un arī apmeklēts pils cietums.

Jauniešiem vēl atlicis 1,5 gads studijām, vēlot veiksmi un cerot, ka iegūtais pie mums noderēs turpmākajās darba gaitās!