Par Latvijas U-16 čempioni šaušanā kļuva U-16 Latvijas čempione šahā

Tādu unikālu panākumu sasniedza šaušanas pulciņa audzēkne JEKATERINA DJOGTEVA Latvijas čempionātā 16 gadīgiem un jaunākiem Dobelē 2012. gadā 16. martā plkst.10:00 – 11:15

Pirmajā maiņā uz ugunslīnijas startu uzsāka visas Latvijas godalgoto vietu pretendentes. No Aizputes Sindija Čīma un Madara Ļaudama un mūsu Jekaterina. Līdz pat pēdējai sērijai Sindija bija vadībā, bet Jekaterina iekļuva laika trūkuma „spīlēs” un bija jāforsē šāvienu skaits īsā laika sprīdī. Lai kļūtu par čempioni Jekaterinai bija jāsasniedz pēdējā 10 šāvienu sērijā vismaz 91 punkts. Parasti Jekaterina pēdējās sērijās uzrādīja viszemākos rezultātus, tāpēc paredzējām, ka viņa kļūs par vicečempioni. Kad elektroniskais rezultātu skaitīšanas aparāts saskaitīja Jekaterinas pēdējās sērijas mērķus – rezultāts bija pārsteidzošs – 93 punkti no 100 iespējamiem un PŠ-40 (40 šāvieni ar pneimatisko šauteni) Olimpiskajā vingrinājumā 371 punkts  – par 3 punktiem vairāk nekā vicečempionei Sindijai, bet trešā vietā palika Madara. Tagad Jekaterina cīnās, lai varētu sasniegt 376 punktus, jeb Sporta meistara kandidāta rezultātu.

PŠ-40 (40 šāvieni ar pneimatisko pistoli) Olimpiskajā vingrinājumā pirmajā maiņā pārliecinošu uzvaru izcīnīja 2012. gada Eiropas čempionāta dalībniece Agate Rašmane (375 punkti) no Dobeles. Otrajā maiņā cīņu par 2. un 3. vietu uzsāka mūsu Aļona Krotova un Beāte Tama no Daugavpils. Te arī cīņa notika līdz pēdējam šāvienam. Abas dalībnieces uzrādīja vienādu rezultātu 350 punkti. Par cik Aļonai pēdējā sērijā bija tikai 85 punkti, bet Beātei – 89 punkti, tāpēc Aļonai bija jāsamierinās ar bronzas medaļu.

Sacensības notika ļoti modernā, teicami izremontētā 20 vietīgā (lielākā Latvijā) šautuvē šaušanai ar pneimatiskajiem ieročiem. Rīgas iedomīgā politiskā vara 20 gadus visas šautuves „noprihvatizēja” vai sapūdēja kā ASK tā „Auroras”, bet vietā neko neuzcēla un neizremontēja kā „Auroru”, ka pat nav kur noorganizēt starptautiska līmeņa šaušanas sacensības. Tāpēc mūs Polijā, Lietuvā un Igaunijā sauc par „nabaga radiniekiem”. Tādi mēs praktiski arī esam.

Šaušanas pulciņa skolotājs Juris Gabranovs  19.03.2012.