Panākumi – pirmo reizi vēsturē

Rīgas Skolēnu pils šaušanas pulciņa audzēkņi spilgti nesa Latvijas vārdu starptautiskajās šaušanas sacensībās „POLONIA 2011” Viļņā 2011. gada 14. -16. janvārī. Sacensības notika Viļņas poļu kultūras namā ļoti augstā estētiskā un organizatoriskā līmenī. Šīs sacensības ir vispopulārākās Baltijā. Šoreiz piedalījās pārstāvji no Igaunijas, Polijas, Baltkrievijas, Krievijas, Lietuvas un Latvijas.

Pirmo reizi mūsu šaušanas pulciņa vēsturē šajās sacensībās tika sasniegti izcili panākumi:pistoļu vingrinājuma superfinālā iekļuva mūsu audzēkne Karīne Blakunova. Lai iekļūtu superfinālā kvalifikācijas sacensībās bija jāizcīna vismaz 27.vieta no 136 sportistiem bez dzimuma un vecuma ierobežojuma. Tad 1. un 27. vieta, 2. un 26. vieta utt. sacentās savā starpā 10 šāvienu vingrinājumā. Karīne bija 21.vietā un sacentās ar Baltkrievijas vīriešu pārstāvi. Visiem par pārsteigumu Karīne uzvarēja šajā duelī. Tāpat otrā duelī viņa „izrēķinājās” ar Lietuvas vīriešu pārstāvi un iekļuva superfinālā, kur Karīne izcīnīja 9. vietu. Kārtējo reizi Karīne junioru konkurencē izcīnīja godalgoto 2.vietu un kausu.

Pirmo reizi vēsturē šauteņu vingrinājumā superfinālā mūsu audzēkne izcīnīja godalgoto 2.vietu. To paveica mūsu Latvijas Olimpiādes čempione Kristīna Musļimova. Viņa starp 97 dažāda vecuma un dzimuma pārstāvjiem izcīnīja 11.vietu un duelī ar Igaunijas vīriešu pārstāvi uzrādīja visaugstāko rezultātu- 100 punkti no 100 iespējamajiem! un iekļuva šauteņu vingrinājuma superfinālā. Kristīna 10 šāvienu superfinālā, zaudējot 0,5 punktus Lietuvas vairākkārtējam vīriešu čempionam Rimvydam Specius, izcīnija pirmo reizi godalgoto 2.vietu, atstājot 3.vietā vairākkārtējo Eiropas un Pasaules čempionātu finālistu un šo sacensību uzvarētāju vīriešiem Karoli Giruli!

Divdesmit ceturtajā vietā no 97 dalībniekiem iekļuva arī Anete Rozmane, bet duelī ar Lietuvas sieviešu pārstāvi zaudēja un junioru konkurencē šauteņu vingrinājumā izcīnīja 6. vietu.

Zaudējot tikai 1 punktu 3.vietai, Emīlija Mikalauska izcīnīja 4.vietu jaunietēm šauteņu vingrinājumā.

Veiksmīgi starptautisko sacensību „drudzi” pārvarēja visas mūsu pulciņa talantīgās iesācējas, bet Inga Rūķe pat spēja labot personīgo rekordu.

Šaušanas pulciņa treneris Juris Gabranovs

www.rsp.lv

 

Polonija 28

Polonija 020

Polonija 016

Polonija 4