Orientieristu Kurzemes Pavasaris’09 Tērvetē

Pagājušajā nedēļas nogalē (4.-5.aprīlis), kā jau gadu no gada ierasts aprīļa sākumā, norisinājās pirmās svarīgās šis sezonas sacensības Kurzemes Pavasaris. Šogad sacensību organizatori bija izvēlējušies Tērvetes mežus, lai pārbaudītu, kurš stiprāks, ātrāks un izveicīgāks. Ar prieku jāsecina, ka RSP sezonu iesāka godam, mājās vedot vienu bronzas (Ivars Kļaviņš H16) un 2 zelta medaļas (Ilze Skujiņa D21B un Diāna Marta Ruka D12). Turklāt vairāki dzeltenmelnie skrējēji ieņēma vietas turpat aiz goda pjedestāli (4. vieta Madara Brice D14, 5.vieta Dāvis Dišlers H16, 4.vieta Reinis Grende H18, 8.vieta Ivars Pirktiņš H16), tādējādi norādot, ka šogad esam vairāk nekā gatavi cīnīties par medaļām.

Abas sacensību dienas dalībniekus lutināja koša pavasara saule, +16 un nevienas lietus lāses. Pilnīgs pretstats iepriekšējā gada mačiem. Savukārt mežs, lai arī kartē iezīmēts tumši zaļā krāsā, pārsvarā labi skrienams un pārredzams. Izteikts taku tīkls, plūstošs reljefs un vietām gravas. Vairums RSP sacensību dalībnieku atzina, ka distances esot bijušas vieglas un ātri skrienamas, tāpēc vēl jo vairāk svarīgi bija nekļūdīties, un ļoti daudz noteica dalībnieku fiziskā sagatavotība.

Pirmā bija jāveic vidējā distance, kas elites skrējējiem deva iespēju tikt arī pie Pasaules ranga punktiem. Diemžēl mūsu šī brīža labākais vīru elites skrējējs Anatolijs Tarasovs, kas jau vairākus mēnešus mācās un trenējas Zviedrijā, traumas dēļ nespēja 100% parādīt savas spējas, un viņam abu dienu summā bija jāsamierinās ar 11.pozīciju.

Lieliski pirmo dienu iesāka un savu gatavību uz cīņu parādīja Kristīne Ruka (2.vieta S21A), Madara Brice (2.vieta D14) un Reinis Grende (3.vieta H18).

Otrajā dienā tika pievarēta garā distance. Iespējams tieši šeit arī vairāki RSP sportisti secināja, ka jāuzlabo fiziskā izturība un ātrums, lai cīnītos pat godalgotām vietām. Kopvērtējumā diemžēl minētie skrējēji palika ārpus goda pjedestāla, bet viņiem ir vēl visas iespējas sevi pierādīt turpmākos šī gada mačos.

Gribas arī uzteikt jauno RSP puiši sniegumu. Viņu rezultāti rāda, ka stafetes šogad H16 grupā būs īpaši aizraujošas. Manāmu progresu parādīja arī Elīna Skuja (D20), kas ar orientēšanās sportu nodarbojas tikai otro gadu, bet mācās ātri un ir apņēmības pilna uzlabot savas prasmes.

Paldies visiem, kas startēja, un gatavojamies A2 stafetēm piektdien!

Līga Ārniece