Noslēdzies XIX Starptautiskais Jauno Elektronikas konstruktoru darbu konkurss Lietuvā

2013.04.19 Sauli-afisha2013.gada 19.aprīlī Šauļos, Haima Frenkeļa namā notika XIX Starptautiskais Jauno Elektronikas konstruktoru darbu konkurss, ko organizēja Viļņas Bērnu un jauniešu Informācijas un tehnikas centrs sadarbībā ar “Aušros” muzeju tīklu. Tradicionāli šoreiz jau desmito reizi konkursā piedalījās arī Rīgas Skolēnu pils Radioelektronikas pulciņa audzēkņi kopā ar Radioelektronikas un Radiovadāmo automodeļu pulciņa skolotājiem.

Konkursa dalībnieki rādīja gan savus robotus, gan mūzikas atskaņošanas iekārtas, gan citas interesantas elektroniskas ierīces. Darbus vērtēja no Šauļu un Kauņas Tehnisko Universitāšu mācību spēkiem sastāvoša žūrija.

Šajā konkursā liela nozīme tiek pievērsta tieši jauniem risinājumiem. Skolēnu pils audzēkņu darbi tika novērtēti kā „galvastiesu pārāki” ideju un novitāšu ziņā. Pieci Rīgas Skolēnu pils audzēkņi saņēma diplomus- Dmitrijs Konons un Kristiāns Micītis par „Robota roka”, Kaspars Kreicbergs un Kirills Černjadjevs par „Pētniecības ierīce” un ”3D to 2D marker”. Visiem šiem darbiem programmatūru nodrošināja Kristiāns Micītis. Edgars Kuzmanis saņēma diplomu par „Radiovadāmu mašīnu ar orientējamu saules bateriju”

Konkurss bija lieliska iespēja iepazītie ar labākajiem kaimiņvalstu jauno elektroniķu darbiem, piemēram, lāzeranimācijas iekārtu no Šauļiem, ko bija uzbūvējis Valentinas Turčakas, un automatizētu kafijas kannu un 3D gaismas iekārtu no Kauņas, nelielu, bet efektīgu Teslas spoli no Viļņas, robota-zāles pļāvēja modeli no Telšiem.

Brīvajos brīžos apmainījāmies pieredzē ar kolēģiem, iepazināmies ar Frenkeļa namu un Šauļu Radio un Televīzijas muzeju, skolotājiem tika noorganizēts seminārs.

Tā kā mūsu audzēkņi ir ar zināmu pieredzi Saules mašīnu sacensībās, tikām uzaicināti piedalīties 23. maijā notiekošajā pasākumā „Saule vežu”, kas norisināsies Viļņā. Mājupceļā, nelaužot tradīcijas, apmeklējām Krustu kalnu.

Jānis Ozols-Ozoliņš, Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” radioelektronikas pulciņa interešu izglītības skolotājs