Noslēdzies pasākums „Elektronikas diena 2014”

Šā gada 11.decembrī Rīgas Tehniskajā koledžā pirmo reizi notika plašs pasākums „Elektronikas diena 2014”, kura ietvaros norisinājās gan konkurss koledžu audzēkņu starpā „Elektroniķis 2014”, gan seminārs elektronikas pulciņu skolotājiem, gan darbnīca- konkurss elektronikas pulciņu audzēkņiem, gan pulciņu darbu izstāde. Bez tam bija arī elektronikas nozares ražošanas uzņēmumu stendi. Galvenais pasākuma organizators ir Latvijas Elektrotehnikas un Elektronikas rūpniecības asociācija.

 

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” radioelektronikas pulciņa 3 audzēkņi: Kaspars Kreicbergs, Mārtiņš Jekimovs un Kristaps Ābelis piedalījās konkursā „Elektroniķis 2014”, sacenšoties ar profesionāļiem-koledžu audzēkņiem un ieguva attiecīgi 5., 6. un 10.vietas.

 

Elektronikas pulciņu darbu izstādē 2 mūsu darbi ieguva atzinību nominācijās „Visplašākais pielietojums” – D.Konona un K.Micīša Robota roka un „Vispraktiskākais pielietojums”- KKreicberga Videoreģistrators ar GPS.

 

Darbnīcas- konkursa organizēšanā un vadīšanā tiešu dalību ņēma mūsu radioelektronikas un Ventspils Jaunrades nama elektronikas pulciņu skolotāji un bijušie audzēkņi. Tajā piedalījās 16 komandas ar 52 dalībniekiem. Divu stundu laikā dalībniekiem bija jāsaliek elektroniska shēma un jānoformē kā Ziemassvētku dekors. Gatavie darbi tūlīt tika izstādīti.

 

Pasākuma dalībniekus un uzvarētājus sveikt bija ieradusies Latvijas Ekonomikas ministre D.Reiznieces kundze. Viņa apsveica jaunos elektroniķus ar pareizo izvēli, jo elektronika ir nozare ar nākotni, bez tam elektroniķis „iedod lietai dzīvību”.

 

Pasākums bija labi organizēts un ir plaši atspoguļots Internetā un mēdijos. Priecē arī tas, ka ar Elektrotehnikas un Elektronikas rūpniecības atbalstu pēc zināma apsīkuma ir atsākuši darbību vairāki vecie, un parādījušies arī jauni elektronikas novirziena pulciņi.

 

Jānis Ozols – Ozoliņš,

Radioelektronikas pulciņa interešu izglītības skolotājs

Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils”

radiojanis@inbox.lv

www.rsp.lv