Noslēdzies 12. Eiropas junioru čempionāts sporta bridžā

No 12. līdz 17. jūlijam Vācijas pilsētā Burhauzenā norisinājās 12. Eiropas junioru čempionāts sporta bridžā pāriem. Latviju pavisam pārstāvēja četri pāri, tai skaitā ar Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamenta atbalstu divi pāri –  U-25 kategorijā Gints Freimanis, Jānis Cīmiņš un U-20 kategorijā Gints Dreimanis, Aleksis Zālītis.Sporta bridzs

Šis turīrs norisinās ik pēc diviem gadiem, un tieši šogad bija rekordliels dalībnieku skaits. Kopā čempionātā piedalījās 165 pāri, tai skaitā  U-25 kategorijā 67 pāri no 24 valstīm un U-20 kategorijā 73 pāri no 17 valstīm  Pirmās divas dienas risinājās kvalifikācijas sacensības, kurās dalībnieku mērķis bija attiecīgi savā grupā ierindoties pirmajās 26 vietās lai tiktu finālā.

Finālā ar 6. labāko rezultātu iekļuva U-20 pāris Aleksis Zālītis – Gints Dreimanis. Diemžēl trešā sacensību diena šim pārim vairs nebija tik veiksmīga un gala rezultātā  viņi ieņēma 24. vietu.

U-25 kategorijā Gintam Freimanim un Jānim Cīmiņam neizdevās tikt finālā, toties trešajā sacensību dienā viņi veiksmīgi startēja Prezidenta kausa izcīņā (finālam nekvalificējušos dalībnieku gandarījuma turnīrā) kur ieņēma 4. vietu no 92 pāriem.

Pievienotajā attēlā:  Latvijas komanda: no labās – G.Freimanis, J.Cīmiņš, G.Dreimanis, J.Ilziņš, L.Vegners, N.Pelsis, V.Iļdeikins un A.Zālītis.

Autors Kārlis Rubins