Noskaidroti „Rīgas Tūrists 2010” uzvarētāji

2010.gada 3.decembrī notika BJC “Rīgas Skolēnu pils” organizētās Rīgas skolēnu sporta tūrisma sacensības “Rīgas Tūrists 2010”. Sacensībās piedalījās Rīgas izglītības iestāžu 7.-9. klašu audzēkņi, kuri nespecializējas sporta tūrisma vai alpīnisma pulciņā.

Sacensību atklāšanā dalībniekus sveica Rīgas interešu izglītības sporta aerobikas (trenere Liene Otersone) un karatē (Skolēnu pils, treneris Andrejs Rozīts) audzēkņu paraugdemonstrējumi.Sacensības notika tūrisma šķēršļu joslā, kas tika ierīkota Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzijas sporta zālē. Šķēršļu joslā tika iekļauta mākslīgā kāpšanas siena, “tarzāna” lēcieni, “purvs”, nogāzes, dažāda veida “greizās” virves un citi lienami, lecami šķēršļi. Bet divi drosmīgākie komandas dalībnieki pārvarēja augsto kāpšanas sienu, augstās vertikālās un horizontālās trepes.

Par sacensību dalībnieku drošību rūpējās, kā arī tiesnešu darbu veica BJC “Rīgas Skolēnu pils”, Rīgas Pļavnieku ģimnāzijas sporta tūrisma pulciņu audzēkņi, kā arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti.

Sacensībās piedalījās 27 komandas. Rezultātus iespējams aplūkot ŠEIT.

Brīvajā laikā sacensību dalībnieki varēja pārbaudīt savas komandas sadarbības prasmes veicot 3 komandas sadarbības uzdevumus – “Klaviatūra”, “Kims” un “Ups”. Divos no komandas veidojošajiem uzdevumiem pārliecinoši uzvarēja Rīgas Franču liceja komandas, kā arī veiksmīgi ar uzdevumu tika galā Rīgas Herdera vidusskola.

 

Inga Liepiņa, sacensību galvenais tiesnesis

Rīgas Skolēnu pils sporta tūrisma pulciņa skolotāja
Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra metodiķe