No koncertbrauciena Krievijā atgriezies akordeonistu ansamblis „Opuss”

Skolenu pils akordeonistu ansamblis 2013.09.19-21 Sankt-Peterburga2Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” akordeonistu ansamblis „Opuss”, skolotāja Karolīne Vancāne, tikko atgriezies no koncertbrauciena Krievijā. Šajā braucienā ansambli uzaicināja jauniegūtie draugi – bajānistu orķestris, vadītāja Natālija Abaidulova, no Sankt-Pēterburgas pilsētas Jauniešu jaunrades pils „Aņičkov” (Санкт-Петербургский городской Дворец творчества юных „Аничков”). Koncertbraucienu finansēja Samāriešu fonds – gan transportu, gan ēdināšanu, gan dzīvošanu.

Ansamblis „Opuss” no 19. līdz 21.septembrim uzstājās vairākos labdarības koncertos. Skaistajā „Aņičkov” pils Kamerzālē mūsu audzēkņi un skolotāja ne tikai koncertēja, bet arī stāstīja par Skolēnu pili un atbildēja uz dažādiem klausītāju jautājumiem. Netālu no Sankt-Pēterburgas esošajā Pēterhofā bija kopīgs mūsu akordeonistu un Krievijas draugu – bajānistu orķestra koncerts.

 

Audzēkņi stāsta, ka brīvajā laikā iegūtie iespaidi esot ļoti spilgti – Krievijas kultūras galvaspilsētas Sankt-Pēterburgas, caru vasaras rezidences – Strūklaku pilsētas Pēterhofas iepazīšana, Ermitāžas, pasaules slavenāko impresionistu darbu izstādes apmeklēšana, pastaiga pa Ņevas prospektu.

 

2014.gada pavasarī jau ceturto gadu Skolēnu pils akordeonistu ansambļa „Opuss” skolotāja Karolīne Vancāne organizēs „Akordeona dienas Latvijā”, kurās piedalīsies arī bajānistu orķestris no Sankt-Pēterburgas.

 

Iveta Freimane,

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Direktora vietniece

www.rsp.lv, skolenupils@gmail.com