MŪSU VASARA: Tautas deju ansamblis „Uguntiņa” deju lieluzvedumā „Gredzenus mijot”

2016. gada 28. maijā Cēsu pils parkā notika deju uzvedums “Gredzenus mijot”, kur stāstu par kāzām jeb vedībām izdejoja vairāk nekā 1000 dejotāju no Latvijas labākajiem (A grupas) deju ansambļiem. To skaitā arī mūsu Rīgas Skolēnu pils Tautas deju ansamblis „Uguntiņa” (mākslinieciskā vadītāja Gita Ūdre). Uzvedums notika Cēsu pils parkam neierastā novietojumā ar skatu uz skaisto parka ainavu. Biļetes uz deju uzvedumu momentā tika izpārdotas.

“”Gredzenus mijot” – stāsts par puisi un meitu, kurus vieno tik stipras jūtas, ka viņi ir izlēmuši veidot paši savu ģimeni. Ievērojot tradīcijas – ar Laimas un Māras svētību, kā arī vedēju un panāksnieku gādību, pāris tika ievadīts jaunā dzīves cēlienā.

 

Cēsu pils parka estrādes skatītāju laukums tika pārvērsts par sētas pagalmu, bet skatītāji izvietojās sēdvietās pie Cēsu pils mūriem, tā pārredzot skaisto parka teritoriju ap dīķi.

 

Uzveduma režisors Jāņa Znotiņa, mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne. Uzvedumā “Gredzenus mijot” tika izdejotas šim notikumam atlasītas, kā arī no jauna radītas dejas, kuras vienoja Jēkaba Nīmaņa skaņu partitūra. Rasas Bugavičutes-Pēces radīto tekstu runāja aktieris Kaspars Znotiņš. Uzveduma scenogrāfs ir Aigars Ozoliņš, tērpu māksliniece – Evija Dāboliņa.

 

 

Informāciju sagatavoja: Iveta Freimane, skolenupils@gmail.com

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Direktora vietniece

www.rsp.lv

www.facebook.com (BJC “Rīgas Skolēnu pils”)

www.youtube.com (kanāls – Rīgas Skolēnu pils)