MŪSU VASARA: Meiteņu kamerkoris „Tonika” piedalās Latvijas sieviešu un vīru koru salidojuma lielkoncertā.

2016. gada 4. jūnijā Cēsu Pils parka estrādē notika Latvijas sieviešu un vīru koru salidojuma lielkoncerts, kurā piedalījās arī Rīgas Skolēnu pils meiteņu kamerkoris „Tonika” (diriģente Inga Cimiņa). Salidojumā izskanēja gan latviešu koru mūzikas klasiskie darbi, tostarp Valtera Kaminska “Mūžu mūžos būs dziesma” un Emīla Dārziņa “Mūžam zili”, gan mūsdienu komponistu Valta Pūces, Jura Vaivoda, Ilonas Rupaines un citu dziesmas. Raimonds Tiguls un Rasa Bugavičute īpaši šim koncertam radījuši jaundarbu “Rīta un vakara dziesma”.

Cēsīs tikās 79 Latvijas sieviešu un 24 vīru kori, kopskaitā ap 2600 dziedātāju. Koncertā piedalījās Pūces Etnogrāfiskais orķestris, kā arī solisti Kristīne Zadovska, Ivars Cinkuss, Andris Ērglis, Elizabete Lukaševiča un Aleksandra Špicberga.

 

Koncerta veidotāji – mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns, režisore Inese Mičule un scenogrāfe Ieva Kauliņa. Koncertu vadīs Gunita Bārda un Kārlis Freimanis.

 

Pēc koncerta ikviens tika aicināts uz balli ar pūtēju orķestri “Cēsis”.

Latvijas sieviešu un vīru koru salidojums ir tradīcija, kas reizi piecos gados kopā pulcina visus Latvijas sieviešu un vīru korus. Tradīcija aizsākās ar pirmo sieviešu koru salidojumu 1959. gadā Smiltenē un vīru koru salidojumu 1960. gadā Jelgavā. Šīs vasaras Latvijas sieviešu un vīru koru salidojums izskanēja ceļā uz Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkiem 2018. gadā.

Latvijas sieviešu un vīru koru salidojumu rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību.

 

Informāciju sagatavoja: Iveta Freimane, skolenupils@gmail.com

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Direktora vietniece