MŪSU VASARA: Dejotāji ar panākumiem atgriežas no festivāla Kazahstānā

Tautas deju ansamblis „Uguntiņa” ar panākumiem piedalījās VI Starptautiskajā tautas mūzikas un deju festivālā – konkursā „Viva Astana” Astanā, Kazahstānā no 2016.gada 22. līdz 28.jūnijam. Mūsu bērni ieguva godpilno 2.vietu un žūrijas Simpātiju balvu.

Festivāls – konkurss notika Kazahstānas galvaspilsētas Astanas Skolēnu pilī, kas uzcelta 2010.gadā, ir ļoti moderna un platības ziņā ir vairāk kā 10 reizes lielāka par Rīgas Skolēnu pili. Konkursa norises vieta – galvenā skatuve arī bija iespaidīga – milzīga, lielāka kā Latvijas Nacionālajā Operā.

Konkursā piedalījās vairāk kā 50 kolektīvi no Kazahstānas, Krievijas un vienīgi Eiropas pārstāvji no Latvijas – Rīgas Skolēnu pils TDA „Uguntiņa”. No Kazahstānas bija lielākā daļa kolektīvu, kas nav pārsteigums, jo valsts platība ir 42 Latviju lielumā!

Mūsu dejotāji bija pārsteigti par jaunās Kazahstānas galvaspilsētas Astanas iespaidīgo, spožo un moderno arhitektūru. Pilsēta uzcelta 20 gadu laikā nekurienes vidū. Kādreiz te bija tikai neauglīga stepe, tāpēc visi koki u.c. zaļumi ir mākslīgi iestādi un tiek rūpīgi kopti. Mūsu bērni izjuta gan kultūras, mentalitātes atšķirības, gan mums neierasto virtuvi. Organizatori bija noorganizējuši ekskursiju pa Astanu un arī izbraukumu uz 260 km attālo Borovoje, kas dabas ziņā ir pretstats Astanai. Borovoje ir liela ezera kūrortpilsēta ar skaistu dabu, kalniem, mežiem.

Informāciju sagatavoja: Iveta Freimane, skolenupils@gmail.com
Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”
Direktora vietniece