Mūsu PIECI laureāti

Starptautiskās bērnu mākslas izstādes – konkursa „LIDICE 2024”
Pirmās kārtas PIECI LAUREĀTI:

Zīmēšanas un gleznošanas pulciņa audzēkne Terēze Prāmniece (7 g.v.), ar darbu “Kamieļa nasta”, skolotāja Inita Šteinberga;

Zīmēšanas un gleznošanas pulciņa audzēkne Anna Vēvere (9 g.v.), ar darbu “Lepnie pavadoņi”, skolotāja Māra Mickeviča

Mākslas pulciņa “Krāsa un forma” audzēkne Anna Paura (10 g.v.), ar darbu “Izsalkušās vārnas”, skolotāja Dagnija Ramane;

Keramikas pulciņa audzēkne Elza Draviņa (11 g.v.), ar darbu “Saziņa cauri laikiem”, skolotāja Svetlana Saveļjeva;

Zīmēšanas un gleznošanas pulciņa audzēknis Erens Gokbags (12 g.v.), ar darbu “Glābiet kamieli!”, skolotāja Inita Šteinberga.

Starptautiskā bērnu mākslas izstāde – konkurss “LIDICE” ieguvis plašu popularitāti Latvijā, un ir kā laba tradīcija vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas skolotājiem, dalība arī šogad, veicināja bērnu un jauniešu radošo spēju attīstību. Konkursa tēmas – mūsdienīgas un mainīgas kā, piemēram, šogad Apvienoto Nāciju Organizācija 2024. gadu ir pasludinājusi par Starptautisko kamieļu aizsardzības gadu un Pasaules Pasta savienības 150.gadadienas gadu, izvirzot tēmu “Karavāna”. Konkursa atslēgas vārdi: ceļošana, piedzīvojumi, brīvība, kamieļi, lamas, alpakas, kravas transports, pasta pakalpojumi un mūsdienu tehnoloģiju komunikācija.

Konkursa organizatori Latvijā ir Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Bērnu un jauniešu centru “Daugmale” un Čehijas Republikas vēstniecību Rīgā

Konkursa 1.kārtas izstāde digitālā formātā būs apskatāma no 2024.gada 9.februāra www.visc.gov.lv

Avots: www.visc.gov.lv/lv/vizuala-maksla

Starptautiskā bērnu māksla konkursa “Lidice” nolikums paredz, ka uz Čehiju nosūtītie darbi netiek atdoti atpakaļ un tos izmantos nekomerciālu izstāžu rīkošanai, labdarības akcijām un var iespiest dažādos drukas darbos.

Konkursa otrā kārta notiks Čehijā 2024.gada martā.

Konkursa rīkotāju oficiālajā mājas lapā www.mdvv-lidice.cz iespēja iepazīties ar visiem iepriekšējo gadu laureātu mākslas darbiem un apbalvojumiem.

Paldies skolotājiem par ieguldīto darbu un turēsim īkšķus, lai mūsu audzēkņi iegūst augstāko apbalvojumu “Lidices roze”.

Anna Vēvere (9 g.v.)
Anna Paura
Erens Gokbags
Elza Draviņa
Terēze Prāmniece