Meiteņu kora „Rīga” un Francijas kora „La cigale de Lyon” koncerts „Pa zīda ceļu pie dzintara rotām”

14. aprīlī plkst.19.00 Rīgas Svētā Pētera baznīcā, Skārņu ielā 19 notiks Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” meiteņu kora „Rīga” un bērnu kora „La cigale de Lyon” (Liona, Francija) koncerts „Pa zīda ceļu pie dzintara rotām”. Ieeja bezmaksas.

Meiteņu kora „Rīga” un bērnu kora „La cigale de Lyon” („Lionas lakstīgalas”) draudzība sākusies pavisam nesen. 2015. gada novembrī mūsu meitenes un skolotājas devās koncertbraucienā uz Franciju. Ciemošanās sanāca arī Lionā, kurā mūsu kori uzņēma un savās  ģimenēs izmitināja kora „La cigale de Lyon” jaunie dziedātāji. No 12. līdz 19. aprīlim franču bērnu koris ir devies koncertturnejā uz Latviju (Rīga, Cēsis) un Krieviju (Gatčina, Sanktpēterburga).

 

Vienā no spilgtākajiem Latvijas koriem – meiteņu korī „Rīga” (diriģente Gunta Malēvica, skolotājas Aija Smiltēna, Ieva Stūrīte, Joanna Dārta Anškena) dzied meitenes sākot no 3 gadu un līdz pat 25 gadu vecumam. Katru gadu korī tiek iestudētas aizraujošas koncertprogrammas, un koris dodas tuvos un tālos ceļojumos. Tikko, 9.aprīlī meitenes un skolotājas Gunta, Aija atlidoja no plaša koncertbrauciena Japānas pilsētās. Meiteņu kora „Rīga” dziesmas ir skanējušas arī daudzās Eiropas valstīs, ASV abos krastos. Koris ar visaugstākajiem rezultātiem piedalījies Latvijas skolu jaunatnes kā arī Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos. Daudzas kora absolventes ir izvēlējušās savu dzīvi saistīt ar profesionālo mūziku, arī turpinot studijas gan mūzikas skolās, gan J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, gan kultūras ievirzes izglītības iestādēs visā pasaulē.

 

„La Cigale de Lyon” ir franču bērnu koris, kurš ir dibināts 1947.gadā, un kura dalībnieki tiek rūpīgi atlasīti ar konkursa palīdzību. Kopš 1995. gada kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente ir Anne-Marī Kebū (Anne – Marie Cabut). Koris ir pats pirmais bērnu koris, kurš pievienojās Eiropas Kora asociācijai (Europa Cantat), tas ir arī Starptautiskās koru mūzikas Federācijas (IFCM) loceklis. „La Cigale de Lyon” ir ieguvis daudzas starptautiskas balvas, ir piedalījies prestižos festivālos un apbraukājis Eiropu, ASV, Dienvidameriku, Japānu un Ķīnu. Koris sadarbojas ar pazīstamiem Francijas komponistiem, mūziķiem, tas tiek aicināts uz daudziem valsts, atceres vai starptautiskiem pasākumiem, un tam ir bijis gods dziedāt gan Francijas prezidentiem Šarlam de Gollam, Fransuā Miterānam, gan Romas pāvestiem.

 

Foto no koru personīgā arhīva.

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Freimane, skolenupils@gmail.com

Direktora vietniece

Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils”